ՆԱՏՕ-ը պետք է վերանայի Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները՝ ի պատասխան Ուկրաինայում վերջինիս գործողություններ: Reuters –ի փոխանցմամբ՝ Հաջորդ ամիս ՈՒելսում կայանալիք ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովի նախօրեին Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դեւիդ Քեմերոնը նման բովանդակությամբ նամակ է ուղարկել դաշինքի գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին եւ ՆԱՏՕ-ի անդամ-երկրների առաջնորդներին:
Քեմերոնի խոսքով՝ Ռուսաստանը խախտել է բոլոր կանոնները՝ բռնակցելով Ղրիմին: Բրիտանացի վարչապետը կրկին մեղադրել է Մոսկվային Ուկրաինայի հարավ-արեւելքում ռուսամետ անջատողականներին ապօրինի զենք փոխանցելու մեջ: Քեմերոնը քննադատության է ենթարկել նաեւ մոտ 300 մարդու կյանք խլած մալայզիական ինքնաթիռի կործանման շուրջ ռուսական իշխանությունների դրսեւորած վարքագիծը:
ՆԱՏՕ-ը պետք է պայմանավորվաի «ռուսական ագրեսիայի» դեմ նոր միջոցառումների շուրջ, ինչը կհանգստացներ իրենց երկրների անվտանգությամբ անհանգիստ դաշնակիցներին, նշել է Քեմերոնը:

NATO should revise relations with Russia in response to actions in Ukraine, UK Prime Minister David Cameron said in his letter addressed to Secretary General Anders Fogh Rasmussen and leaders of NATO member states, Reuters reported.
He said Russia broke all the rules by annexing Crimea and accused Moscow of illegal arms supplies to pro-Russian activists in south-east of Ukraine. Cameron also criticized Russian leadership's actions after the Malaysian plane's crash that claimed 300 lives.
Cameron believes NATO should agree on new measures against Russian aggression that will calm the allies fearing for security of their states.