Լիբիայի մայրաքաղաքի բնակելի թաղամասերը կրկին ավիահարձակման են ենթարկվել, հաղորդում է «Ռեյթեր» գործակալությունը:
Ավերածությունների մասին տեղեկություններչեն հաղորդվում:
Երկուշաբթի առավոտյան նույնպես նմանօրինակ գնդակոծության են ենթարկվել Տրիպոլիի թաղամասները: Ընդ որում, երկու դեպքում էլ անհայտ են ավիահարձակման պատասխանատվությունը կրողները:
Ինչպես հաղորդել է Sky News Arabia արբանյակային հեռուստաալիքը, ավիահարձակումը կարող էին իրականացնել նախկին գեներալ Հալիֆ Հաֆթարի վերահսկողության տակ գտնվող ուժերը: Ենթադրվում է որ կրակը բաց էր թողնբել Միսուրթի եւ Զինտան խմբավորումների դիրքերի ուղղություններով, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»: .
Լիբիացի նախկին գեներալ Հալիֆա Հաֆթարը Լիբիայի մեծությամբ երկրորդ քաղաքում՝ Բենգազիում մի քանի ամիս առաջ իսլամական ծայրահեղականներին պատերազմ էր հայտարարել: Մինչեւ վերջին պահը նրա վերահսկողության տակ գտնվող ուժերը գործում են երկրի միայն արեւմուտքում:

Жилые кварталы столицы Ливии Триполи в субботу вновь подверглись авианалету, сообщает агентство Рейтер.
Информация о разрушениях не уточняется.
Аналогичному обстрелу кварталы Триполи подверглись в ночь на понедельник. Причем в обоих случаях неизвестно, кто совершил авианалеты.
Как сообщал спутниковый телеканал Sky News Arabia, первый авианалет могли совершить силы, подконтрольные экс-генералу Халифе Хафтару. Источники в органах безопасности страны предположили, что огонь велся по позициям повстанческих группировок из Мисураты и Зинтана, которые уже больше месяца враждуют между собой, передает РИА Новости.
Ливийский экс-генерал Халифа Хафтар несколько месяцев назад объявил о войне против исламских экстремистов во втором по величине городе Ливии — Бенгази. До последнего момента подконтрольные ему силы действовали только на востоке страны.