Քալիֆորնիայի Սան Ֆրանցիսկո քաղաքի Ա. Խաչատրյանի անվան հայկական համայնքային  կենտրոնում  սեպտեմբերի 12-14-ին տեղի կունենա 57-րդ ամենամյա «Հայկական բազարը» եւ խոհարարական փառատոնը, գրում է «Asbarez» թերթը:
Այս տարի փառատոնին կմասնակցեն  տարբեր տարիքային խմբերի ներկայացուցիչներ: Բացի բազմաթիվ մշակութային միջոցառումներից, որը կազմակերպում է «Ամագազին» կազմակերպության  Սան Ֆրանցիսկոյի մասնաճյուղը, փառատոնին տարբեր միջոցառումներ տեղի կունենան: Ելույթ կունենան երգիչ Գեւորգ Արթինյանը եւ ընկերները, կներկայացվեն ավանդական պարեր, կլինեն խաղեր եւ վիճակախաղ:
«Այս փառատոնը Սան Ֆրանցիսկոյում խոհարարական ամենահայտնի փառատոներից  է: Մենք ուրախ ենք ընդունել 10 հազարից ավելի այցելուի: Դա մեզ հնարավորություն է տալիս մեր մշակույթը մատուցել ուրիշներին»,– հայտարարել է փառատոնի կոմիտեի նախագահ Վաչե Դարաքջյանը:

В армянском общинном центре имени Хачатуряна в калифорнийском городе Сан-Франциско 12–14 сентября пройдет 57-й ежегодный Армянский базар и кулинарный фестиваль. Об этом пишет газета «Asbarez».
В этом году фестиваль будет нацелен на людей всех возрастов. Помимо многочисленных культурных мероприятий, организуемых отделением организации «Амазгаин» в Сан-Франциско, на фестивале пройдут разнообразные мероприятия. Выступят певец Геворг Артинян и друзья, будут представлены традиционные танцы, декоративно-прикладное искусство, пройдут игры и лотереи.
«Этот фестиваль считается одним из самых популярных кулинарных фестивалей в области залива Сан-Франциско. Мы рады принять более 10 тысяч посетителей в выходные. Это дает нам возможность делиться нашей культурой с другими»,– заявил председатель комитета фестиваля Ваче Даракджян.