Թուրքիայի ոստիկանական ակադեմիայում սկսելու են ուսուցանել հայերեն, քրդերեն, արաբերեն ու հունարեն:
Թուրքական իշխանամետ Sabah պարբերականի փոխանցմամբ՝ Նոր Թուրքիա կարգախոսին սկսել է միանալ նաեւ Թուրքիայի ոստիկանական ակադեմիան: Ոստիկանությունը փորձելու է ավելի լավ ծառայություն մատուցել քաղաքացիներին՝ հասկանալով ազգային փոքրամասնությունների լեզուն:
Ոստիկանական ակադեմիայի ղեկավարությունը որոշել է նոր ուսումնական տարում ապագա ոստիկաններին ապահովել հայերեն, արաբերեն, քրդերեն եւ հունարեն լեզուների իմացությամբ:
Բացի այս լեզուները նախատեսված է դասավանդել նաեւ ռուսերեն, վրացերեն, օսմաներեն, իսպաներեն եւ պարսկերեն:

Armenian language will be taught in Turkey's police academy along with Kurdish, Arabic and other languages commonly spoken in the country, Sabah reported.
Restructuring its curriculum, the academy will offer selective courses on the mentioned languages as well as in Greek, Russian, Farsi, Georgian and Turkic languages, the daily said.
Turkish police aim to improve its communication with minorities in the country as well as immigrants, particularly displaced Syrians and Iraqis taking shelter in Turkey.