Երեւանում սեպտեմբերի 18 –ին իրանական ապրանքների ցուցահանդես կբացվի, սեպտեմբերի 16-ին լրագրողներին հայտնել է իրանահայ գործարար եւ բարերար Լեւոն Ահարոնյանը: Արդեն 16-րդ ցուցահանդեսը կկայանա «Մերգելյան էքսպո կենտրոնում», կմասնակցի շուրջ 50 ընկերություն:
Գործարարի խոսքով՝ ընկերություններից մեկը, որի բաժնետերերից է ինքը, Հայաստանին ջրի պլաստմասե բաքեր կներկայացնի, որոնք կարող են շատ հարմար լինել գյուղացիական տնտեսություններ համար: «220 լիտրանոց այդպիսի 1 բաքը կարող է ջրի հիանալի պահեստարան ծառայել ամբողջ ընտանիքի համար: Իսկ եթե այն արեւային տաքացուցիչով օգտագործվի, ընդհանրապես իդեալական տարբերակ կլինի:

18 сентября в Ереване откроется выставка иранских товаров. Об этом заявил журналистам 16 сентября в Ереване иранский бизнесмен и благотворитель армянского происхождения Левон Агаронян. Выставка, уже 16-ая по счету, пройдет в «Мергелян экспо центре», в ней примут участие около 50 компаний.
По его словам, одна из компаний, акционером которой он является, представит в Армении пластмассовые баки для воды, которые могут оказаться очень удобными для фермерских хозяйств. «Один такой бак, по 220 л, может стать прекрасным резервуаром воды для целой семьи. А если использовать его с солнечным нагревателем, то это вообще идеальный вариант», - отметил Агаронян.