«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Ֆրանսիական Air France ավիաընկերության օդաչուներն արդեն երկու օր է՝ գործադուլ են անում: Հնարավոր է՝ գործադուլը տեւի մինչեւ սեպտեմբերի 22-ը: Ամենայն հավանականությամբ՝ այս գործադուլը կլինի ամենախոշորը Air France-ի համար՝ 1998 թվականից ի վեր:
Ինչպես տեղեկացրել էինք, Air France-ն ունի 3760 օդաչու, որը գերազանցում է իր կարիքները:
Air France-ը, որը Հայաստանի տարածքում այս ամիս իրականացնում է վեցօրյա թռիչքներ, հայտարարված գործադուլի պատճառով երեկ թռիչք չիրականացրեց: Այսօրվա թռիչքը նույնպես հանվել է չվացուցակից:
Երեկվա Փարիզ-Երեւան թռիչքը չի կայացել, այսօրվա թռիչքը հանված է, բայց ընկերությունը փորձում է Ֆրանսիա թռիչք կազմակերպել այլ ավիաուղիներով: Մյուս օրերի թռիչքների վերաբերյալ այս պահին ընկերությունում տեղեկություններ չկան»։

YEREVAN. – The Air France airline company pilots are on a strike already for two days, Zhamanak daily reported.
“The strike may last until September 22. In all likelihood, this will be the biggest strike in Air France since 1998. Air France has 3,760 pilots, which exceeds its needs.
“Due to the announced strike, Air France, which conducts six-day [per week] flights in Armenia this month, did not conduct a flight yesterday [Tuesday]. Today’s [Wednesday’s] flight likewise was removed from the flight schedule.
“But the company is trying to arrange flights to France with other airlines.
“The company [, however,] has no information at this time regarding the flights on other days,” Zhamanak wrote.