Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Չեխիայի տնտեսության ոլորտի առաջատար ընկերությունների ղեկավարներին:
Կառավարության ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ երկու երկրների միջեւ տարբեր մակարդակներում համագործակցությունը վերջին տարիներին վերընթաց բնույթ է կրում: Վարչապետի խոսքով՝ Հայաստանը շահագրգռված է Չեխիայի հետ համակողմանի համագործակցությունը զարգացնելու հարցում, եւ ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է ջանքեր գործադրել այդ հարաբերություններն էլ ավելի խորացնելու եւ ամրապնդելու ուղղությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում չեխական ընկերությունների կողմից ներդրումներ կատարելու հնարավորություններն ու հեռանկարները: Չեխ գործարարները նշել են, որ հետաքրքրված են Հայաստանում ներդրումներ անելու հարցում:
Հովիկ Աբրահամյանն ընդգծել է, որ Հայաստանի տնտեսությունը բաց է արտասահմանյան ներդրումների համար եւ նշել, որ ՀՀ կառավարությունն իրականացնում է քաղաքականություն, որի նպատակն է ապահովել հավասար պայմաններ բոլորի համար:

YEREVAN. – Armenian Prime Minister of Armenia Hovik Abrahamyan received the delegation of chief executives of the largest Czech companies on Monday.
PM praised growing cooperation between the two countries, proceeding from the interests of Armenia, and added that the government is ready to make efforts to further develop and strengthen bilateral relations.
The parties discussed prospects of Czech investments in Armenia, while businessmen showed interest in their implementation.
Hovik Abrahamyan noted that Armenia's economy is open to foreign investment, and government is carrying out policy to provide equal opportunities for all market participants.