Անհայտ երիտասարդը կրակ է բացել ԱՄՆ Քարոլինա նահանգի Ալբերմարլ քաղաքի դպրոցներից մեկում, հաղորդում է NY Daily News-ը: Հրաձգության արդյունքում վիրավորվել է դպրոցականներից մեկը՝ Բերնարդ Միլլերը:
Նրա առողջական վիճակի մասին տեղեկատվություն դեռ չկա: Կրակողը ենթադրաբար Ջելեն Ռասելն է, որը ձերբակալվել է դեպքի վայրում:
Դպրոցը ժամանակավորապես փակվել է, իսկ աշակերտների ծնողներին խնդրել են հավաքվել մոտակա եկեղեցում:
Նշենք, որ նման միջադեպերն ուսումնական հաստատություններում լուրջ խնդիր են ԱՄՆ հասարակության համար: Երկրի պատմության մեջ ամենաարյունալի հրաձգությունը տեղի է ունեցել 2012-ի դեկտեմբերին Քոնեքթիքութ նահանգի Նյութաուն քաղաքի Սենդի Հուք դպրոցում: Այն ժամանակ 20-ամյա Ադամ Լանզան գնդակահարել էր 20 աշակերտների եւ 6 մեծահասակների:

Неизвестный молодой человек устроил стрельбу в одной из средних школ города Албермарл американского штата Северная Каролина, сообщает NY Daily News.В результате был ранен в ногу один из школьников -  Бернард Миллер. Информации о его состояние пока нет. Стрелявший,  им предположительно является Джелен Рассел, задержан прибывшими на место инцидента полицейскими.
Школа временно закрыта, а родителей учащихся попросили собраться в близлежащей церкви.
Отметим, что подобные инциденты в учебных заведениях являются серьезной проблемой общества США. Одной из самых кровавых в современной истории страны стала стрельба в школе Сэнди Хук в городе Ньютаун, штат Коннектикут, в декабре 2012 года, когда 20-летний Адам Ланза застрелил 20 детей и шестерых взрослых.