ԵԽԽՎ-ն Վրաստանի մասին բանաձեւ է ընդունել 103 «կողմ» եւ  27 «դեմ» ձայնով, հայտնում է «Գռուզիա օնլայնը»:
Փաստաթղթում, ըստ աղբյուրի, տարբեր թեմաներ են՝ քաղաքական դրդապատճառներով հալածանքները, պաշտպանության նախկին նախարար Բաչո Ախալայայի խափանման միջոցը փոխելու կոչեր, նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի քաղաքական հետապնդումը, նրա գույքը կալանքի տակ առնելու հարցը: Զեկույցում չի ընդգրկվել միայն այն լրացումը, որը վերաբերում է իշխանության գործունեությանը նախկին վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիի միջամտությանը:
ԵԽԽՎ-ում վրացական պատվիրակության ներկայացուցիչ Իրակլի Չիկովանիի խոսքով՝ ԵԽԽՎ բանաձեւը հակասական է. «Սա շատ հազվադեպ բան է, որ վեհաժողովի ժամանակ բանաձեւին չեն սատարել զեկուցողներն իրենք, որոնք ծանոթ են տեղի իրավիճակին: Սա ցույց է տալիս, որ զեկույցում առկա հարցերը ոչ ադեկվատ են արտացոլված բանաձեւում: Այն չի պաշտպանել անգամ մոնիտորինգային հանձնաժողովի նախագահը: Ես եւս չեմ պաշտպանել բանաձեւը, քանի որ համակարծիք են զեկուցողների հետ», - լրագրողներին ասել է Չիկովանին:

Парламентская ассамблея Совета Европы (ПАСЕ) приняла резолюцию по Грузии 103 голосами «за» при  27 голосах «против», сообщает Грузия Онлайн.
В документ, по данным источника, попали такие темы, как гонения по политическим мотивам, призыв об изменении меры пресечения для экс-министра обороны Грузии Бачо Ахалая, политическое преследование экс-президента Грузии Михаила Саакашвили и вопрос ареста его имущества. В отчет не вошла лишь та поправка, которая касается вмешательства экс-премьера Грузии Бидзины Иванишвили в управление властью.
Издание напоминает, что ряд поправок в отчет по Грузии были внесены на заседании мониторингового комитета за день до принятия резолюции. Один из содокладчиков тогда не присутствовал на слушаниях, но выразил свой протест по поводу этих поправок.
По мнению представителя парламентской делегации Грузии в Совете Европы Ираклия Чиковани, резолюция ПАСЕ противоречива. «Это очень редкий случай, чтобы принятую на ассамблее резолюцию не поддерживали сами докладчики, которые непосредственно знакомы с ситуацией на месте. Это указывает на то, что отраженные в докладе вопросы неадекватно отражены в резолюции. Ее не поддержал даже руководитель Мониторингового комитета. Я тоже не поддержал резолюцию, так как разделяю позицию докладчиков», - заявил журналистам Чиковани.