Հայաստանում ընթացիկ տարվա ինն ամիսներին հայտնաբերվել է Ինտերպոլի անդամ երկրներից գողացված 9 ավտոմեքենա: Այս մասին հոկտեմբերի 23-ի մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Արա Ֆիդանյանը՝:
Ըստ նրա՝ Գլխավոր քարտուղարությունը, Ինտերպոլի կոմիտեն եւ Հայաստանում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոն օպերատիվ տեղեկատվական ստուգումներ են իրականացրել 34839 տրանսպորտային միջոցների նկատմամբ, որոնք ներկայացվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարության  հատուկ մասնագիտացված մաքսակետի կողմից (2013 թ. այդ թիվը 26722 էր): «Եթե 2003 -2004 թթ. Հայաստանում հայտնաբերվել էր միջազգային հետախուզման մեջ գտնվող 139 մեքենա, ապա 2014 թ.  իրականացված աշխատանքների շնորհիվ , ինչպես նշեցի, այդ թիվը կազմում է 9 մեքենա», - ընդգծել է Արա Ֆիդանյանը:

В Армении за 9 месяцев текущего года обнаружено 9 автомобилей, украденных в странах-членах Интерпола. Об этом на пресс-конференции 23 октября заявил начальник Национального центрального бюро Интерпола в Армении, подполковник Полиции Армении Ара Фиданян.
По его словам, Генеральный секретариат, Комитет Интерпола и Национальное центральное бюро в Армении осуществили оперативные информационные проверки в отношении 34839 транспортных средств, представленных специализированной таможней Министерства финансов Армении (в 2013 году это число составляло 26722). «Если в течение 2003 -2004 гг. в Армении было обнаружено 139 автотранспортных средств, находящихся в международном розыске, то в 2014 году, благодаря выполненным работам, это число, как я отметил, составило 9 автомобилей», - подчеркнул Ара Фиданян.