Հարավային Կովկասի հարցերով ԵԱՀԿ-ի հատուկ ներկայացուցիչ Անջելո Գնեդինգերը այսօր՝ հոկտեմբերի 24-ին, հանդիպում է ունեցել Սերբիայի փոխվարչապետի եւ արտգործնախարարի հետ:
Կողմերը  Հարավային Կովկասում ԵԱՀԿ-ի գործունեության վերաբերյալ խորհրդակցություն են անցկացրել, քանի որ 2015թ. համանախագահությունը Շվեյցարիայից կանցնի Սերբիային:
Գործողությունների համատեղ ծրագրի վրա հիմնվելով՝ Շվեյցարիան եւ Սերբիան սերտորեն համագործակցում են կազմակերպության՝ մեկը մյուսին հետեւող նախագահության շրջանակներում:
Իր հերթին, Գնեդինգերի գործունեության հիմնական տարրը տարածաշրջանում ձգձգված հակամարտություններում երկխոսության նպաստումն ու վստահություն ամրապանդումն է: Նա նաեւ սատարում է Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործում ԵԱՀԿ Միսնկի խմբի համանախագահների միջազգային միջնորդական ջանքերը:

Специальный представитель ОБСЕ по Южному Кавказу посол Анджело Гнедингер 24 октября провел встречу с вице-премьером и главой МИД Сербии Ивицой Дачичем.
Стороны провели консультации относительно деятельности ОБСЕ на Южном Кавказе в 2015 году, когда сопредседательство перейдет от Швейцарии к Сербии.
Основываясь на совместном плане действий, Швейцария и Сербия тесно сотрудничают в рамках следующего друг за другом председательства в организации.
В свою очередь, основными элементами деятельности посла Гнедингера является содействие диалогу и укреплению доверия в затянувшихся конфликтах в регионе, сообщают в ОБСЕ. Он также поддерживает международные посреднические усилия сопредседателей Минской группы ОБСЕ по разрешению нагорно-карабахского конфликта.