Վիետնամի ոստիկանությունը ֆինանսական խախտումների կասկածանքով կալանվորել է երկրի ամենահայտնի մեծահարուստներից մեկին:
Կառավարության մամուլի քարտուղարի փոխանցմամբ՝ Ocean բանկի հիմանդիր եւ նախագահ Հա Վան Տամային կասկածում են վարկավորման կանոնների խախտումների մեջ, հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Վերջին ամիսների ընթացքում Վիետնամում մի շարք խոշոր բանկիրներ են ձերբակալվել: Նրանք մեղադրվում են դեֆոլտի սահմանին գտնվող ընկերություններին ռիսկային վարկերի տրամադրելու մեջ, ինչը անվերադարձելի պարտքերի առատության պատճառով վնասում է երկրի ֆինանսական համակարգը:

Полиция Вьетнама арестовала одного из самых известных в стране магнатов по подозрению в финансовых нарушениях.
Как сообщил пресс-секретарь правительства, Ха Ван Тама - основателя и председателя банка Ocean - допрашивают на предмет нарушения правил кредитования, передает Русская служба BBC
За прошедшие месяцы во Вьетнаме были задержаны несколько крупных банкиров. Их обвиняют в выдаче рискованных кредитов компаниям, находящимся на грани дефолта, что подрывает финансовую систему страны из-за обилия невозвратных долгов.