Հայաստանի Ազգային Ժողովի պատգամավոր, ՕԵԿ խմբակցության անդամ Հովհաննես Մարգարյանը աղմկահարույց հայտարարություն էր արել նիստերի դահլիճից, սակայն հետո հայտարարել է, թե կատակել է:
Պատգամավորը ԱԺ նիստում հայտարարել էր, թե Ազգային ժողովի միջանցքների տեսախցիկները անհարմարություններ են ստեղծում, հատկապես զուգարանների մոտ տեղադրվածները: Նա նաեւ հայտնել էր, թե ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Հրայր Թովմասյանը վերջերս նույնիսկ որոշել է մի թեթեւ նկատողություն տալ իր ենթականերից մեկին, ինչու է թե նա հաճախակի է զուգարան մտնում:
ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում մեկնաբանելով ՕԵկ-ական պատգամավորի հայտարարությունը, ասաց. «Ազգային ժողովի աշխատակազմը Հովհաննես Մարգարյանից փորձել է պարզել, թե որ աշխատակցի մասին է խոսքը, սակայն Հովհաննես Մարգարյանն ասել է, որ կատակել է: Ինչ վերաբերում է տեսախցիկների առկայությանը, ապա դրանք նախատեսված են անվտանգության նկատառումներով, որեւէ մեկը չի հետեւում տեսախցիկների մոնիտորներին: Մոնիտորներ նույնիսկ չկան միացված: Տեսախցիկները որոշակի ժամանակահատված ձայնագրում են, ինչն էլ բացառիկ դեպքերում, անվտանգությունից ելնելով հնարավոր է որոշակի հատվածի դիտում իրականացնել»:

Депутат Национального Собрания Армении от партии «Оринац еркир» Ованес Маркарян сделал скандальное заявление в зале заседаний, затем заявил, что пошутил.
В зале заседаний парламента депутат заявил, что видеокамеры в коридорах Национального Собрания создают неудобства, особенно речь шла о видеокамерах, установленных рядом с туалетами. Ованес Маркарян также сказал, что руководитель аппарата НС Грайр Товмасян недавно решил даже сделать легкое замечание одному из работников за частое хождение в туалет.
В беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь парламента Арсен Бабаян, комментируя это заявление, отметил: «Аппарат Национального Собрания попытался уточнить у Ованеса Маркаряна, о каком сотруднике идет речь, однако он сказал, что пошутил. Что касается наличия видеокамер, то они предусмотрены в целях безопасности. Видеокамеры снимают определенный период, и в исключительных случаях можно осуществить просмотр какой-либо части».