Google-ի նախկին աշխատակից Մունավաթ Սալմանը փորձել է հաղորդակցվել «Իսլամական պետության» զինյալների հետ, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով The Times of India-ին:
30-ամյա Մունավաթը ձերբակալվել է Հնդկաստանում: «Սա թերեւս առաջին դեպքն է, երբ ինժեներ-ծրագրավորողը ներգրավվել է գլոբալ ահաբեկչական կազմակերպության մեջ», - աղբյուրը մեջբերում է ոստիկանության սպաներից մեկի հայտարարությունը:
Աղբյուրը հիշեցնում է ինժեներ-ծրագրավորող Սալմանը Google India-ից ազատվել էր կես տարի առաջ: Դրանից ի վեր վերջինս սկսել է ուսումնասիրել Al Isabha վեբ-պլատֆորմը, որտեղ իրականացում է Ալ-Քաիդա եւ ԻՊ-ի շարքերում երիտասարդների ընտրությունը:

Бывший сотрудник Google Мунават Салман пытался приобщиться к боевикам «Исламского государства» в Ираке, сообщают РИА Новости, ссылаясь на The Times of India.
30-летний Мунават, отмечает источники, был задержан в Индии. «Его допрашивают для получения большей информации. Это, пожалуй, первый случай, когда инженер-программист  был привлечен к глобальной террористической организации», - приводит источник заявление одного из офицеров полиции.
Инжинер-программист Салман, напоминает агентство, уволился из Google India полгода назад. С тех пор он активно стал изучать веб-платформу Al Isabha, где происходит вербовка молодежи в Аль-Каиду и ИГ.