Սաուդիան Արաբիայում մահապատժի է ենթարկվել Թուրքիայի քաղաքացի Ալի Ահմեդ Աղըրդաշը, ում ձերբակալել էին մեծ քանակությամբ թմրանյութ պահելու համար։
Արաբական Al Jazeera-ի թուրքական ծառայության փոխանցմամբ՝  Ալի Ահմեդ Աղըրդաշը 2006-ին եկել էր Սաուդիան Արաբիա եւ ռեստորանում որպես մատուցող էր աշխատում։   Սակայն 2007-ին թուրք մատուցողը ձերբակալվել էր ոստիկանության կողմից հատուկ գործողության ժամանակ՝ մեծ քանակությամբ թմրանյութ պահելու համար եւ 2008-ին դատարանը նրան դատապարտել էր մահապատժի, սակայն իրագործումը հետաձգվել էր։
Նշվում է, որ ավելի վաղ Սաուդիան Արաբիայում Աստծուն հայհոյելու համար մահապատժի էր դատապարտվել եւս մեկ Թուրքիայի քաղաքացի, սակայն Թուրքիայի ԱԳՆ-ի ջանքերով նա ազատ էր արձակվել։

В Саудовской Аравии к смертной казни приговорен гражданин Турции Али Ахмед Агырдаш, которого арестовали за хранение большого количества наркотиков.
Как передает турецкая служба арабской Al Jazeera, Али Ахмед Агырдаш в 2006 году приехал в Саудовскую Аравию и работал в ресторане официантом. Однако в 2007 году турецкий официант был задержан Полицией во время специального действия за хранение большого количества наркотиков, и в 2008 году суд приговорил его к смертной казни, однако осуществление казни было перенесено.
Отмечается, что ранее в Саудовской Аравии за обзывания в адрес Бога к смертной казни был приговорен еще один гражданин Турции, однако по усилиям МИД Турции он был освобожден.