Instagram-ի ամսական լսարանը  գերազանցել է 300 միլիոնը, հայտնել են ընկերության ներկայացուցիչները: Միայն վերջին ինն ամիսներին լսարանի աճը կազմել է 50%: Ամեն ամիս օգտատերերը հրապարակում են շուրջ  70 մլն լուսանկար եւ տեսանյութ՝ ստանալով 2,5 մլրդ «լայք»:
Այդպիսով՝ Instagram-ն իր տարածումով առաջ է անցել  Twitter միիկրոբլոգների ցանցից, որի լսարանը գերազանցում է  284 մլն մարդը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Ընկերությունում նշել են, որ կշարունակեն ակտիվ պայքարել սփամի դեմ եւ կանեն հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի  հեռացնեն  կեղծ  էջերը: Առաջիկայում հայտնիներին, մեծ բրենդներին եւ մարզիկներին պատկանող հասցեները կստանան  էջի վավերացման գործառույթ:
2013թ. ապրիլին  Facebook –ի ղեկավար-սեփականատեր Մարկ Ցուկերբերգը հայտարարել էր, որ իր նպատակն է  Instagram-ի օգտվողների թիվը հասցնել մինչեւ 1 մլրդ-ի:

Ежемесячная аудитория приложения для публикации фотографий Instagram превысила 300 млн человек, сообщили представители компании.  Прирост аудитории только за последние девять месяцев составил 50%. При этом ежедневно пользователи публикуют около 70 млн снимков и видеороликов, получая 2,5 млрд «лайков».
Таким образом, Instagram по популярности обогнал известную сеть микроблогов Twitter, аудитория которой превышает 284 млн человек, сообщает ТАСС.
Кроме того, в компании отметили, что продолжат активно бороться со спамом и сделают все возможное, чтобы истребить поддельные профили. В ближайшее время так называемые аккаунты-миллионники, принадлежащие знаменитостям, большим брендам и спортсменам, получат функцию верификации профиля.
В апреле 2013 года глава компании Facebook Марк Цукерберг, которой принадлежит приложение, заявил, что его цель - увеличение пользователей Instagram до 1 млрд.