Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող «Հատում» (The cut) ֆիլմի հեղինակ թուրք հայտնի ռեժիսոր Ֆաթիհ Աքընը խիստ է արձագանքել իրեն պատմություն սովորեցնել ցանկացող Գերմանիայի թուրք նախկին պատգամավոր Հաքքը Քեսքինին։
Թուրքական Marksist.org կայքի փոխանցմամբ՝ թուրք ռեժիսոր Ֆաթիհ Աքընը հրապարակավ է արձագանքել Գերմանիայի նախկին պատգամավոր, Գերմանիայի թուրքական համայնքի նախկին նախագահ Հաքքը Քեքսինին՝ կոչ անելով՝ իր էլ-փոստի հասցեն հանել ցուցակից եւ այլեւս նամակ չուղարկել։
«Չեմ ուզում ստանալ քաղաքական բովանդակության ձեր նամակները։ Ես 1915-ը որպես ցեղասպանություն եմ ճանաչում։ Կարծում եմ, որ ծանոթ եք The Cut ֆիլմի բովանդակությունը, սակայն չեք կարդացել դրա վերաբերյալ իմ մեկնաբանությունները տարբեր լրատվամիջոցներում։ Հուսով եմ՝ ուշադիր կլինեք»,-ասել է Ֆաթիհ Աքընը։

German-Turkish filmmaker Fatih Akin, who directed the film The Cut, which is about the Armenian Genocide and its consequences, reacted strongly against Germany’s former Turkish MP Hakki Keskin, who attempted to “teach” him history.
Akin responded publicly to Keskin, the former president of Germany’s Turkish community organization, and asked Keskin to remove his Email address from his mailing list and to no longer send him Emails, Marksist.org website of Turkey reported.
“I don’t want to receive your political content Emails. I recognize 1915 as genocide. I believe you are familiar with the content of the film The Cut. But you haven’t read my comments on it in various media; I hope you’ll be attentive,” Fatih Akin said.