Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է գերմանական KFW բանկի փոխնախագահ Եվա Վիտտի գլխավորած պատվիրակությանը: Զրուցակիցները բարձր եւ արդյունավետ են գնահատել ՀՀ կառավարության ու գերմանական բանկի միջեւ առկա համագործակցությունը, որի շրջանակում համատեղ ծրագրեր են իրականացվում էներգետիկայի, ջրային տնտեսության, մասնավոր հատվածի ֆինանսավորման, ինչպես նաեւ գյուղատնտեսության բնագավառներում:
Վարչապետը, մասնավորապես, կարեւորել է KFW-ի ֆինանսավորմամբ իրականացվելիք Հայաստան-Վրաստան էլեկտրահաղորդման գծի կառուցման եւ Կապսի ջրամբարի վերականգնման ծրագրերը, որոնք կնպաստեն մեր երկրում էներգետիկ եւ ջրային տնտեսության ոլորտների հետագա զարգացմանը:
Իր հերթին, Եվա Վիտտը գերմանական բանկի հետագա աջակցությունն է հայտնել ՀՀ կառավարությանը՝ համատեղ նոր ծրագրերի իրականացման գործում եւ վստահություն հայտնել, որ նախանշված բոլոր ծրագրերը կշարունակեն հաջողությամբ իրականացվել:
Անդրադառնալով հայ-գերմանական գործակցությանը՝ Հովիկ Աբրահամյանն ընդգծել է, որ Գերմանիան համարվում է Հայաստանի կարեւորագույն գործընկերներից մեկը ինչպես քաղաքական, այնպես էլ տնտեսական բնագավառում:
Հանդիպմանը, որին ներկա է եղել նաեւ ՀՀ-ում Գերմանիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռայներ Մորելը, քննարկվել են հայ-գերմանական համագործակցությանն առնչվող այլ հարցեր եւս:

Германия является одним из важнейших партнеров Армении, как в политической, так и экономической сферах. Об этом 19 декабря в ходе встречи с делегацией, возглавляемой вице-председателем немецкого банка KFW Евой Витт, заявил премьер-министр Армении Овик Абрамян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства, собеседники высоко оценили сотрудничество между Правительством Армении и немецким банком, в рамках которого осуществляются совместные программы в сферах энергетики, водного хозяйства, финансирования частного сектора, а также сельского хозяйства.
Премьер-министр, в частности, подчеркнул важность программ по строительству линии электропередач Армения – Грузия и восстановления Капского водохранилища, осуществляемых по финансированию банка KFW, которые будут способствовать дальнейшему развитию сфер энергетики и водного хозяйства.
Ева Витт, в свою очередь, выразила поддержку Правительству Армении  в вопросе осуществления новых совместных программ и уверенность, что все предначертанные проекты продолжат реализовываться.
В ходе встречи, на которой присутствовал также Чрезвычайный и полномочный посол Германии в Армении Райнер Морелл, были обсуждены и другие вопросы, касающиеся армяно-германского сотрудничества.