Ծայրահեղ աջ «Ազգային ճակատ» կուսակցության առաջնորդ Մարին Լե Պենը հայտարարել է, որ Հունաստանի ժողովուրդը ժողովրդավարական հրեշավոր ապտակ հասցրեց  Եվրամիությանը՝ խորհրդարանական ընտրություններում Ալեքսիս Ցիպրասի ՍԻՐԻԶԱ կուսակցության հաղթանակով, փոխանցում է Gazeta-ն:
«Ողջունում եմ հույն ժողովրդի կողմից ԵՄ-ին հասցված ժողովրդավարական  հրեշավոր ապտակը», - գրել է նա իր թվիթերում:
Ըստ վերջին տվյալների՝ Ցիպրասի կուսակցությունը ընտրություններին հավաքել է 35,9% ձայն: Երկրորդ տեղում է Հունաստանի վարչապետ Անտոնիս Սամարասի  «Նոր ժողովրդավարություն» կուսակցությունը՝ 28,34%:

Лидер крайне правой партии «Национальный фронт» (НФ) Марин Ле Пен заявила, что народ Греции нанес ЕС чудовищную демократическую пощечину в связи с победой партии СИРИЗА Алексиса Ципраса на парламентских выборах в Греции, передает Gazeta
«Приветствую чудовищную демократическую пощечину, отвешенную греческим народом, Европейскому союзу», — написала она в своем твиттере.
По последним данным, партия Ципраса получает на выборах 35,9% голосов избирателей. Второе место у партии премьер-министра Греции Антониса Самараса «Новая демократия» — 28,34%.