Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ փող չի սիրում: Նա վստահ է, որ այն մարդկանց դժբախտություն է բերում:
«Անկեղծ ասեմ, ես ամենից շատ սարսափելի չեմ սիրում փող: Այն մարդկանց այնքան չարիք է բերում: Բայց, իհարկե, առանց դրա էլ անհնար է»,- Մինսկում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարեց նախագահը:
Նա նաեւ նշել է, որ իրեն տրված նվերները բաժանում է ընկերներին ու ծանոթներին: «Ինձ հազարավոր նվերներ են տալիս: Ես բոլորը բաժանում են ծանոթներիս եւ ընկերներիս: Պետական նվերներն էլ պահպանվում են նախագահական նստավայրում»,- ասել է Լուկաշենկոն:

Президент Белоруссии Александр Лукашенко заявил, что не любит деньги. Он уверен, что они приносят людям беды.
«Честно скажу, я страшно, больше всего не люблю деньги. Они столько бед людям приносят. Но, конечно, без них не обойтись», — сказал он на пресс-конференции в Минске.
Белорусский лидер также рассказал, что подарки, которые ему дарят, раздает друзьям и знакомым. «Мне дарят до тысячи подарков. Я их, до единого, распределяю среди знакомых и друзей. Государственные подарки хранятся в резиденции», — сообщил президент Беларуси, передает «Росбалт».