ԱՄՆ-ի նախագահ Ջոն Քենեդիի սպանության հիմնական կասկածյալ Լի Հարվի Օսվալդի դագաղը ոչ թե թաղման բյուրոյին է պատկանում, այլլ նրա եղբորը՝ Ռոբերտ Օսվալդին։ Նման որոշում է կայացրել Թեքսասի դատարանը։
Ֆորթ-Ուերթ քաղաքի դատավոր Դոնալդ Քրոսբին որոշել է, որ թաղման բյուրոյի ղեկավարությունը դիտմամբ է թաքցնել այն փաստը, որ Օսվալդի առաջին դագաղը չի ոչնչացվել, հայտնում է Lenta.ru-ն՝ վկայակոչելով New York Times-ը։
Ռոբերտ Օսվալդը դատի էր տվել թաղման բյուրոյին՝ իմանալով, որ 2014թ. դեկտեմբերին Baumgardner –ի սեփականատերը դագաղն աճուրդի է հանել։ Լոտը վաճառվել էր 87,5 հազար դոլարով, բայց Օսվալդի եւ թաղման բյուրոյի միջեւ դատական վեճի պատճառով մնացել էր աճուրդի տան պահեստում։  Ըստ Օսվալդի փաստաբանի՝ Քենեդիի սպանության կասկածյալի եղբայրը մտադիր է հնարավորինս շուտ ոչնչացնել դագաղը։
Լի Հարվի Օսվալդին Քենեդու սպանությունից հետո սպանել էր Ջեք Ռուբին։ 1981թ. Օսվալդի մարմինը վերահուղարկավորել էին նոր դագաղում, քանի որ հինը խիստ վատ վիճակում էր»։

Гроб Ли Харви Освальда, официального подозреваемого в убийстве американского президента Джона Кеннеди, принадлежит не похоронному бюро, а его брату Роберту Освальду. Такое постановление вынес суд Техаса.
Судья города Форт-Уэрт Дональд Кросби постановил, что руководство похоронного бюро Baumgardner намеренно скрыло тот факт, что первый гроб Освальда не был уничтожен, сообщает Lenta.ru со ссылкой на New York Times
Роберт Освальд подал в суд на бюро, узнав, что в декабре 2014 года хозяин Baumgardner выставил гроб на торги. Лот был продан за $87,5 тысяч, но в связи с разбирательством между Освальдом и бюро остался в хранилище аукционного дома. По словам адвоката Освальда, брат подозреваемого в убийстве Кеннеди намерен уничтожить гроб как можно скорее.
Ли Харви Освальд вскоре после покушения на Кеннеди был убит Джеком Руби. В 1981 году тело Освальда перезахоронили в новом гробу, так как состояние старого сильно ухудшилось.