ԵԽԽՎ պատվիրակները ցանկանում են Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարլիցի առիթվ այցելել Հայաստան: Անս մասին այսօր՝ փետրվարի 2-ին, ԱԺ-ում լրագրողներին հայտնել է ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար, ՀՀԿ-ական պատգամավոր Հերմինե Նաղդալյանը:
Նրա խոսքով՝ պետք է հաշվի առնել, որ ԵԽԽՎ հաջորդ լիագումար նստաշրջանը տեղի է ունենալու հենց այդ օրերին՝ ապրիլի 20-25-ին:
«Այդուհանդերձ, մեր շատ եվրոպացի գործընկերներ ցանկություն են հայտնել բոլոր դեպքերում այցելել Երեւան, թեկուզ մի քանի օր առաջ կամ հետո, որպեսզի իրենց հարգանքի տուրքը մատուցեն Հայոց ցեղասպանության զոհերին»,-ասել է Նաղդալյանը:

Депутаты Парламентской ассамблеи Совета Европы хотят приехать в Армению к 24 апреля. Об этом заявила журналистам в Ереване 2 февраля глава делегации Армении в ПАСЕ, член правящей Республиканской партии Армении, вице-спикер парламента Эрмине Нагдалян.
Необходимо учесть, добавила она, что следующее пленарное заседание ПАСЕ пройдет именно в эти дни – 20-25 апреля, согласно постоянному графику. «Тем не менее, многие из наших европейских коллег выразили желание все равно посетить Армению – пусть даже на несколько дней раньше или позже, чтобы воздать дань памяти невинных жертв Геноцида армян», - отметила Нагдалян.