ԵԽԽՎ պատվիրակները ցանկանում են Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարլիցի առիթվ այցելել Հայաստան: Անս մասին այսօր՝ փետրվարի 2-ին, ԱԺ-ում լրագրողներին հայտնել է ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար, ՀՀԿ-ական պատգամավոր Հերմինե Նաղդալյանը:
Նրա խոսքով՝ պետք է հաշվի առնել, որ ԵԽԽՎ հաջորդ լիագումար նստաշրջանը տեղի է ունենալու հենց այդ օրերին՝ ապրիլի 20-25-ին:
«Այդուհանդերձ, մեր շատ եվրոպացի գործընկերներ ցանկություն են հայտնել բոլոր դեպքերում այցելել Երեւան, թեկուզ մի քանի օր առաջ կամ հետո, որպեսզի իրենց հարգանքի տուրքը մատուցեն Հայոց ցեղասպանության զոհերին»,-ասել է Նաղդալյանը:

YEREVAN. – The delegates of Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) have expressed willingness to visit Armenia on April 24, member of the Armenian delegation to PACE Hermine Naghdalyan said.
However, it must be taken into account that the next plenary session is planned for the days when Armenians mark centennial of the Armenian Genocide, namely on April 20-25, she added.
“Nevertheless, many of our European colleagues said they want to visit Armenia several days earlier or even later to honor memory of the innocent victims of Armenian Genocide,” Naghdalyan added.