Հայաստանի Հանրապետության հատվածում՝ սահմանին, գիշերը համեմատաբար հանգիստ է անցել: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նա նշեց, որ կրակոցներ եղել են, բայց ոչ շատ:
Ինչ վերաբերում է դիվերսիայի հետեւանքով վիրավորված եւ Երեւան տեղափոխված զինվորներին,  Հայաստանի կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի պետ Արամ Ասատուրյանը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ նրանց վիճակը լավ է: Այլ մանրամասներ հոսպիտալի պետը չհաորդեց՝ նշելով, որ զբաղված է:
Հիշեցնենք, որ մարտի 19-ին՝ ժամը 08:30-ի սահմանում, հակառակորդի հատուկ նշանակության ջոկատի ուժեղացված խումբը հարձակում է ձեռնարկել հյուսիսային (Գյուլիստանի) ուղղությամբ տեղակայված դիրքերի վրա: Շուրջ երկու ժամ տեւած մարտական գործողության արդյունքում դիրքապահ անձնակազմը եւ օգնության հասած ուժերը ստիպել են հակառակորդին մատնվել փախուստի, այնուհետեւ հետապնդելով վերջիններիս, ամբողջությամբ ոչնչացրել են խմբին` իրենց դիրքերի մատույցներում: Հակառակորդին դիմագրավելու ժամանակ արիաբար զոհվել են ՊԲ զինծառայողներ Հակոբ Գագիկի Խաչատրյանը (1996թ.), Էդուարդ Գագիկի Հայրապետյանը (1995թ.) եւ Արշակ Կարենի Հարությունյանը (1995թ.), Պաշտպանության բանակի եւս 4 զինծառայողներ վիրավորվել են:

Ночь на границе Армении и Азербайджана прошла достаточно спокойно. Об этом корреспонденту Новости Армении - NEWS.am сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян. По его словам, случаи нарушения режима перемирия с азербайджанской стороны были, но не много.
Что касается раненых вследствие диверсии со стороны Азербайджана на линии соприкосновения с НКР, то по словам начальника Центрального клинического госпиталя Министерства обороны Армении Арама Асатуряна, состояние доставленных в Ереван двоих военнослужащих хорошее.
Около 08:30 часов 19 марта отряд специального назначения ВС Азербайджана предпринял нападение на северном направлении (Гюлистан) Армии обороны НКР.
В результате продлившихся около 2 часов боевых действий противник был обращен в бегство. Преследуя противника, карабахская сторона полностью ликвидировала одну из групп.
К сожалению, в ходе противодействия противнику смертью храбрых погибли военнослужащие Армии обороны НКР Акоп Гагикович Хачатрян (1996 г.р), Эдуард Гагикович Айрапетян (1995 г.р) и Аршак Каренович Арутюнян (1995 г.р). Еще 4 солдата ранены.