Հայաստանի ազգային հավաքականի եւ Սամարայի «Կռիլյա Սովետովի» նախկին ֆուտբոլիստ Կարապետ Միքայելյանի առողջական վիճակը կրկին վատացել է:
2013-ի մարտի 14-ին Միքայելյանը ենթարկվել էր սրտի վիրահատության, որի համար գումար էին հավաքում Ռուսաստանում եւ Հայաստանում: Ֆուտբոլիստին փրկելու կոչին արձագանքեցին բազմաթիվ երկրպագուներ, ինչպես նաեւ «Կռիլյա Սովետով» ակումբը եւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան: Մարտ ամսին Միքայելյանի առողջական վիճակը կրկին վատացել է, ինչի պատճառով նա երկու անգամ հայտնվել է հիվանդանոցում:
NEWS.am թղթակից Վերա Մարտիրոսյանը զրուցել է նախկին ֆուտբոլիստի հետ:
«Նախորդ ամիս երկու անգամ հայտնվեցի հիվանդանոցում: Այժմ սրտիցս բացի, խնդիրներ ունեմ նաեւ սրտի փականի և լյարդի հետ: Հնարավոր է, որ կրկին վիրահատության կարիք կլինի: Ես արդեն մեկ անգամ ասել եմ, որ ՀՖՖ-ն ֆինանսապես օգնել է ինձ, ինչի համար շատ շնորհակալ եմ: Որպես հաշմանդամ ստանում եմ 15 հազար ռուբլի: Կինս է աշխատում: Դա է մեր եկամուտը: Փողերը շատ արագ ծախսվում են, քանի որ մեծ գումարներ եմ ծախսում դեղերի վրա և, ցավոք, ամբողջ կյանքս ստիպված կլինեմ օգտագործել այդ դեղերը: Պառկում եմ հիվանդանոց, կարծես թե ապաքինվում եմ, բայց տուն վեադառնալիս կրկին ցավեր են սկսվում: Մշտապես անալիզներ եմ հանձնում: Եթե բացասական շարժ չի նկատվում, բժիշկները խորհուրդ են տալիս շարունակել խմել դեղեր, բայց հիմա արդեն ասացին, որ բժշկական միջամտություն է պետք, իսկ ես այս պահին դա չեմ կարող թույլ տալ ինձ:
Սիրու՞մ եք ֆուտբոլ , այդ դեպքում ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ MasterCard UEFA Champions League քարտը հենց Ձեզ համար է. Ֆուտբոլային թեմայով ձևավորված MasterCard UEFA Champions League  քարտի առկայությունը Ձեր դրամապանակում պարզապես անհրաժեշտություն է, քանի որ այն նախատեսված է իսկական ֆուտբոլասերների համար` հնարավորություն ընձեռելով ոչ միայն տնօրինել Ձեր ֆինանսական միջոցները, այլ նաև ստանալ պարգևատրուներ UEFA Chempiones League լոգոտիպը կրող տարատեսակ հուշանվերներ UEFA ի պաշտոնական էջից:
Անգամ թշնամուն չեմ ցանկանա այն, ինչի միջոց ես հիմա անցնում եմ: Ինձ ամոթ է ասել, բայց իսկապես գումարի կարիք ունեմ, քանի որ բուժումը եւ վիրահատությունը գումարներ են:
Մեկ անգամ սփյուռքի ներկայացուցիչների այցեքարտ տվեցին, ես զանգահարեցի և ներկայացրի իմ իրավիճկաը: Նրանք լսեցին եւ ասացին կզանգահարեն, բայց չզանգեցին: Ես ոչ ոքից խնդրել կամ սպասել չեմ կարող»,- զրույցում ասաց ֆուտբոլիստը:

Состояние здоровья экс-игрока сборной Армении и самарских «Крыльев Советов» Карапета Микаеляна ухудшилось. В марте бывший футболист сборной Армении дважды попадал в больницу.
14 марта 2013 года Карапет перенес четырехчасовую операцию по имплантации кардиостимулятора. Деньги на операцию собирали по всей России и Армении. Откликнулись многие футболисты, а также футбольный клуб «Крылья Советов» и Федерация футбола Армении. Сейчас футболисту вновь нужна помощь. Корреспондент NEWS.am Вера Мартиросян побеседовала с бывшим футболистом.
«В прошлом месяце я два раза попадал в больницу. У меня проблемы уже не столько с сердцем, но еще и с клапаном и печенью. Возможно мне опять нужна будет операция. Я уже один раз говорил, что ФФА мне помогла деньгами и я им благодарен. Сейчас я получаю 15 000 рублей пособия для инвалидов. Жена работает. Вот и весь наш доход. Деньги очень быстро тратятся. Я пюь много лекарств и. к сожалению. всю оставшуюся жизнь должен буду пить их. Когда ложусь в больницу, выздоравливаю, но после возвращения домой  боли опять начинаются.
Любите футбол?
Тогда карта MasterCard UEFA Champions League банка «АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ» именно для Вас. Наличие оформленной на футбольную тему карты MasterCard UEFA Champions League в Вашем кошельке просто необходимость, поскольку она предусмотрена для настоящих любителей футбола, предоставляя возможность не только распоряжаться своими финансовыми средствами, но и получать призы – различные сувениры с логотипом UEFA Champions League – с официального сайта UEFA.
С деталями можно ознакомиться здесь.
Все время сдаю анализы. Если нет плохих результатов, доктор советует продолжать пить лекарства, но сейчас уже нужно медицинское вмешательство. Но я не могу этого себе позволить.Врагу не пожелаю пройти через то, что прохожу. Стыдно сказать, но я действительно нуждаюсь в финансах, так как лечение и лекарства – все деньги.
Однажды мне дали визитки представители армянской диаспоры. Я позвонил, объяснил свою ситуацию, они обещали перезвонить и не позвонили. Я никого не напрягаю» - сказал Микаелян.