«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ՊՆ-ն բավական անհարմար իրավիճակի մեջ է հայտնվել մայիսի 9-ին ռուս գեներալների հրամանատարության ներքո Երեւանում եւ Գյումրիում շքերթներ անելու մասին ռուսական կողմից հնչող հայտարարությունների պատճառով:
Մեր տեղեկություններով, ՌԴ Հարավկովկասյան ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայության կողմից տարածած տեղեկատվությունը, թե Երեւանում շքերթ է իրականացվելու Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 70-ամյակի կապակցությամբ, կատարյալ անակնկալ է եղել մեր Պաշտպանության նախարարության համար: Այս փաստը հաստատվել է նաեւ մեր թղթակցի եւ ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակի զրույցի ժամանակ, ով, ըստ էության, խոստովանել է, թե տեղյակ չէ, թե ինչի մասին է խոսքը: Առայժմ հայտնի չէ, թե արդյո՞ք ռուսական կողմը իր հայտարարությանն անելուց առաջ դա համաձայնեցրել է Հայաստանի որեւէ պետական մարմնի հետ»:

YEREVAN. – The Ministry of Defense of the Republic of Armenia (RA MOD) was caught in a quite awkward situation by the Russian side’s announcements about holding military parades in Armenia on May 9—on the occasion of the 70th anniversary of the victory in the Great Patriotic War—, in capital city Yerevan and in Gyumri, and under the command of Russian generals, Haykakan Zhamanak daily reported.
“This fact was confirmed also during the conversation between our correspondent and the RA MOD spokesperson, who in fact admitted that he does not know what this is about.
“It is yet unknown whether the Russian side, before making its [respective] statement, had it agreed with any state agency of Armenia,” Haykakan Zhamanak wrote.