Ապրիլի 25-ին նոր փուլ է սկսվում ավելի կառուցողական եւ վճռական,  հայ ժողովուրդը չպետք է թուլանա։ Այս մասին այսօր՝  ապրիլի 23-ին, NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց ՀՀ ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը։ Նրա կարծիքով միայն միասնական պայքարը արդյունք կտա եւ հնարավոր կդարձնի 21-րդ դարը որպես խաղաղության դար։
«Մենք այսօր նոր փուլ ենք սկսում եւ անհամբերությամբ պետք չէ տառապել, այլ ինքներս պետք է աշխատենք, որ գնալով ավելի լավ արդյունքների հասնենք։ Երեւանում ապրիլի 22-23 Երեւանում անցկացված գլոբալ ֆորումի ժամանակ ակնհայտ էր, որ Հայաստան ժամանակ 50 պատվիրակությունների անդամները միակարծիք են, որ սա ամբողջ աշխարհի մարդկության խնդիրն է եւ պետք է միասին պայքարել դրա դեմ»,-ասաց Գալուստ Սահակյանը։

С 25 апреля начинается  новый этап, более решительный, и армянский народ не должен ослабевать. Об этом заявил в беседе с корреспондентом  Новости Армении -NEWS.am спикер парламента Армении Галуст Саакян.
По его мнению, только совместная борьба  позволит превратить XXI век в век мира.
«Мы сегодня начинаем новый этап, и не надо  страдать нетерпеливостью, а мы сами должны работать, чтобы  результаты были лучше. Во время глобального форума  22-23 апреля в Ереване было очевидно, что прибывшие в Армению члены 50 делегаций были едины во мнении: это - проблема всего человечества, и необходимо вместе бороться»,-сказал Галуст Саакян.