Այսօր՝ ապրիլի 25-ին, «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանն իր աշխատավայրում ընդունեց Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) նախագահ Ժոզեֆ Դոլին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Դոլը եւ Հովհաննիսյանը քննարկեցին Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի հետքերով ծավալվելիք գործընթացներն ու առաջիկա զարգացումները, Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակը եւ քաղբանտարկյալների առկայության հարցը, Եվրոպայի միության հետ Հանրապետության հետագա համագործակցության եզրերը, տարածաշրջանի անվտանգության խնդիրներն ու արտաքին քաղաքականության մարտահրավերները, ինչպես նաեւ ԵԺԿ ընտանիքի շրջանակներում «Ժառանգություն» կուսակցության նորարար նախաձեռնությունները:
Հանդիպմանը մասնակցում էին «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը, միջազգային հարցերով կուսակցության քարտուղար, ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը եւ մամուլի խոսնակ Դավիթ Սանասարյանը:

Сегодня, 25 апреля, лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян встретился с председателем Европейской народной партии (ЕНП) Жозефом Долом и возглавляемой им делегацией.
Дол и Ованисян обсудили  возможное развիтие событий после 100-летия Геноцида армян, внутриполитическую обстановку в Армении, вопросы, связанные с наличием политзаключенных в стране, дальнейший формат сотрудничества Армении с Европейским Союзом,  проблемы безопасности в регионе, а также инициативы «Наследия» в рамках ЕНП.
Во встрече принимали участие заместитель председателя партии «Наследие» Армен Мартирисян, секретарь партии по международным вопросам Заруи Постанджян и пресс-секретарь партии Давид Санасарян.