Ընդամենը կարող եմ մտածել, որ Երեւանի ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան» աշխատասենյակում «սկվազնյակ» է եղել, ինչը լրջորեն վտանգել է Սամվել Շառոյանի առողջությունը: Այսպիսին էր ԲՀԿ ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանի արձագանքը՝ Սամվել Շառոյանի մեկնաբանությանը, թե ԲՀԿ-ից դուրս է գալիս առողջական խնդիրների պատճառով:
«Ընդամենը կարող եմ մտածել, որ ԲՀԿ ավագանու աշխատասենյակում սկվազնյակ է եղել, ինչը լրջորեն է վտանգել է Սամվել Շառոյանի առողջությունը: Ես հույս ունեմ, որ այլ կուսակցությունների սենյակներում, որտեղ ինքը ավելի կոմֆորտ կզգա իրեն, սկվազնյակ չի լինի»,-ասաց ԲՀԿ ղեկավարը:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 30-ին տեղի է ունեցել Երեւանի ավագանու հերթական նիստը: Նախքան օրակարգի հարցերին անցնելը Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը տեղեկացրել է, որ Սամվել Շառոյանը Երեւանի ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից դուրս գալու դիմում է ներկայացրել: Քաղաքապետը նաեւ նշել է, որ նա, օրենքով սահմանված կարգով, կշարունակի մնալ Երեւանի ավագանու անդամ։

Всего лишь могу подумать, что в кабинете фракции партии «Процветающая Армения» в Совете старейшин Еревана был сквозняк, который представлял серьезную опасность для здоровья Самвела Шарояна. Так глава партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян отреагировала на комментарий Самвела Шарояна, что он вышел из «ПА» из-за проблем со здоровьем.
«Всего лишь могу подумать, что в кабинете «ПА» в Совете старейшин был сквозняк, который представлял серьезную опасность для здоровья Самвела Шарояна. Надеюсь, что в кабинетах других партий, где он будет чувствовать себя более комфортно, не будет сквозняков»,– сказала Зограбян.
Напомним, что Самвел Шароян представил заявление о выходе из фракции «ПА» в Совете старейшин Еревана, о чем 30 апреля на совещании в мэрии сообщил мэр Еревана Тарон Маркарян. Он также отметил, что в установленном законом порядке Шароян останется членом Совета старейшин.