Nissan-ը պատրաստ է 2020թ. ինքնակառավարվող մեքենաներ գործարկել, սակայն ընդհանուր օգտագործման ճանապարհներին նման մեքենաներ հայտնվելու հարցը կախված է լինելու կառավարությունից։ Այս մասին տեղեկանում է Associated Press-ը։
«Մեր մեքենաները պատրաստ կլինեն»,- հայտարարել է Renault-Nissan միության նախագահ Կարլոս Գոնը, փոխանցում է Gazeta-ն։
Նա նշել է, որ իշխանությունների կողմից նման մեքենաների գործածությանը հավանություն տալը բոլոր ընկերությունների համար լուրջ խոչընդոտ է։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Nissan ճապոնական ավտոընկերությունը պատրաստվում է 2016թ. Ճապոնիայում վաճառքի հանել ինքնակառավարվող մեքենայի մոդելը։

В Nissan готовы выпустить беспилотный автомобиль к 2020 году, но появление таких машин на дорогах общего пользования зависит от правительства. Об этом сообщает Associated Press.
«Наши автомобили будут готовы», — заявил президент альянса Renault-Nissan Карлос Гон, передает Gazeta.
Он отметил, что одобрение властей на появление автомобилей без водителя на дорогах становится большим препятствием для всех компаний, которые работают в данном направлении.
Гон также сказал, что беспилотный автомобиль — технология будущего, но консервативность потребителей заставляет компанию действовать с осторожностью.
Ранее сообщалось, что руководство японского автоконцерна Nissan собирается в 2016 году выпустить в продажу в Японии первую беспилотную модель автомобиля.