Երեւանի Մովսես Խորենացի փողոցի թիվ 25 շենքի տանիք բարձրացած ամուսիններ Եղիշե Գեւորգյանին ու Ռուզաննա Մարդանյանին համոզել են ինքնասպանություն չգործել, նրանց համոզել են եւ իջեցրել ներքեւ: Այս մասին հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Բանակցությունները տեւել են մոտ 1-2 ժամ:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Երեւանի Մովսես Խորենացի փողոցի թիվ 25 շենքի տանիք են բարձրացել ամուսիններ Եղիշե Գեւորգյանն ու Ռուզաննա Մարդանյանը, որոնք սպառնում են ինքնասպանություն գործել՝ ցած նետվելով 11 հարկանի շենքից: Մեր տեղեկություններով՝ ընտանիքում ունեն երեք անչափահաս երեխա, իսկ ամուսինները ցանկանում են ինքնասպանության գործել, քանի որ գույքային խնդիրներ ունեն պետության հետ:
Հիշեցնենք, որ Գեւորգյանների ընտանիքը՝ իրենց 3 անչափահաս երեխաների հետ միասին, հատել էին հայ-ադրբեջանական սահմանը եւ հայտնվել Նախիջեւանի տարածքում: Ընտանիքը Հայաստան է վերադարձվել 2014-ի դեկտեմբերի 12-ին` Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ:
ԱԱԾ քննչական վարչության վարույթում էր գտնվում Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձված Գեւորգյանների վերաբերյալ` ՀՀ ՔՕ 329-րդ հոդվածի առաջին մասի հատկանիշներով (Առանց սահմանված փաստաթղթերի կամ առանց պատշաճ թույլտվության Հայաստանի Հանրապետության պահպանվող պետական սահմանը հատելը) հարուցված քրեական գործը, որի շրջանակներում ամուսիններն անցնում էին որպես մեղադրյալ:

Семью Геворкянов в лице ее главы Егише Геворкяга и супруги Рузанны Марданян удалось уговорить не совершать самоубийство.
Как передает корреспондент Новости Армении - NEWS.am, переговоры продлились 1-2 часа.
Ранее сообщалось, что супруги поднялись на крышу дома N25 по улице Мовсеса Хоренаци и грозят совершить самоубийство, бросившись с 11-го этажа. Причиной инцидента стали некие имущественные проблемы с государством.
Семья Геворкянов в составе 52-летнего Егише, жены Рузанны и троих детей пересекла 10 января 2010 года армяно-азербайджанскую границу, оказавшись на территории Нахичеванской Автономной Республики.
Егише Геворкян был судим 8 раз, и на момент незаконного пересечения границы был заподозрен (без статуса подозреваемого) в причастности к тяжкому преступлению. Семья Геворкянов была возвращена в Армению 12 декабря.
По факту незаконного пересечения Геворкяном государственной границы Армении было возбуждено уголовное дело. После возвращения Геворкяна на родину изначально избранная мера пресечения в виде ареста была изменена на подписку о невыезде.