Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը հեռախոսով ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ քննարկել է հայ-ռուսական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր, ինչպես նաեւ ընդգծել տարբեր ոլորտներում երկկողմ փոխգործակցությունն ակտիվացնելու կարեւորությունը: Այս մասին հաղորդում է ՌԴ կառավարության կայքը:
Հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել հայկական կողմի նախաձեռնությամբ:
«Երկրների վարչապետները քննարկել են հայ-ռուսական հարաբերությունների արդիական հարցերը… Դմիտրի Մեդվեդեւը եւ Հովիկ Աբրահամյանը ընդգծել են տարբեր ոլորտներում երկկողմ փոխգործակցությունն ակտիվացնելու կարեւորությունը»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, զրուցակիցները քննարկել են հունիսի 25-26-ին Երեւանում տեղի ունեցած Տնտեսական համագործակցության հարցերի միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի արդյունքները:

Премьер-министр РФ Дмитрий Медведев по телефону обсудил с коллегой из Армении Овиком Абраамяном вопросы российско-армянских отношений и важность активизации двустороннего взаимодействия двух стран в различных областях, сообщается в среду на сайте кабмина, передает РИА Новости
Телефонный разговор состоялся по инициативе армянской стороны
«Главы правительств обсудили актуальные вопросы российско-армянских отношений… Дмитрий Медведев и Овик Абраамян отметили важность активизации двустороннего взаимодействия в различных областях», — говорится в сообщении.
Кроме того, собеседники обсудили итоги состоявшегося 25-26 июня 2015 года в Ереване заседания Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.