Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը հեռախոսով ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ քննարկել է հայ-ռուսական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր, ինչպես նաեւ ընդգծել տարբեր ոլորտներում երկկողմ փոխգործակցությունն ակտիվացնելու կարեւորությունը: Այս մասին հաղորդում է ՌԴ կառավարության կայքը:
Հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել հայկական կողմի նախաձեռնությամբ:
«Երկրների վարչապետները քննարկել են հայ-ռուսական հարաբերությունների արդիական հարցերը… Դմիտրի Մեդվեդեւը եւ Հովիկ Աբրահամյանը ընդգծել են տարբեր ոլորտներում երկկողմ փոխգործակցությունն ակտիվացնելու կարեւորությունը»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, զրուցակիցները քննարկել են հունիսի 25-26-ին Երեւանում տեղի ունեցած Տնտեսական համագործակցության հարցերի միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի արդյունքները:

Armenian and Russian prime ministers discussed bilateral relations and importance of intensifying contacts in different areas during a phone conversation on Wednesday.
The phone conversation was held on the initiative of the Armenian side, RIA Novosti reported quoting a statement on Russian Cabinet's website.
Hovik Abrahamyan and Dmitry Medvedev discussed key issues of Armenia-Russia relations, as well as the results of the meeting of inter-governmental commission on economic cooperation that was held in Yerevan on June 25-26.