Հայաստանի ՏԿԱԻՆ-ում, այսօր՝ հուլիսի 4-ին՝ ժամը 00:44-ին, ահազանգ է ստացվել, որ Երեւան-Գյումրի 83-րդ կմ-ի մոտակայքում «ՎԱԶ-2101» մակնիշի ավտոմեքենան շրջել, կա զոհ, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեռեւս չբացահայտված հանգամանքներում «ՎԱԶ-2101» մակնիշի 34 QR 231 համարանիշի ավտոմեքենա կողաջրջվել է ավտոճանապարհի երթեւեկելի հատվածի եզրին, ավտոմեքենայի ուղեւորը տեղում զոհվել է:
Մինչ հրշեջ-փրկարարների կանչի վայր հասնելը ավտոմեքենայի վարորդ՝ 33-ամյա Մ. Մ.-ն հոսպիտալացվել է Թալին քաղաքի ԲԿ, բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Հրշեջ-փրկարարներն ավտոմեքենայից դուրս են բերել անձը չպարզված ուղեւորի դին, հանձնել շտապօգնության ավտոմեքենային, հոսանքազրկել այն, այնուհետեւ ուղղել են ավտոմեքենան եւ կատարել ճանապարհի լվացման աշխատանքներ:

YEREVAN. – The Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations of Armenia received a report on Saturday at 12:44am.
Accordingly, a vehicle had turned over on the Yerevan-Gyumri Highway, there was one casualty, and rescuers were needed.
It was found out that the said car had turned over on the roadside for yet unknown reasons, and its passenger had died on the spot.
Prior to the fire and rescue workers’ arrival at the scene, however, the driver of the automobile—M. M., 33—was hospitalized in Talin town. Doctors say the patient is in satisfactory condition.
The fire and rescue workers removed the dead body of the unidentified passenger from the vehicle, and they transferred it to the waiting ambulance staff.