Ֆրանսիացի ֆերմերները արգելափակել են երկրի կենտրոնական ճանապարհները, հաղորդում է The Independent-ը:
Նրանք պահանջում են, որպեսզի կառավարությունը ճնշում գործադրի խոշոր առեւտրի կենտրոնների եւ մսավերամշակող հաստատությունների վրա, ստիպելով բարձրացնել տավարի, խոզի մսի եւ կաթնամթերքի մթերման գները: Ցուցարարները բարիկադներ են կառուցում տրակտորների, այրվող անիվների եւ գոմաղբի կույտերի օգնությամբ:
Նրանք ստուգում են բեռնատարները եւ եթե օտարերկրյա միս են հայտնաբերում, դեն են նետում: Տարբ քաղաքի սուպերմարկետների եւ Վիեն քաղաքի կաթի գործարանի մոտ ֆերմերները հարյուրավոր տոննա գոմաղբ են լցրել:  Իսկ Լոյի եւ Գարոննայի սուպերմարկետներ խոզերի բոլուկ են լցրել հենց աշխատանքային ժամերին: Մասնավոր ավտոմեքենաները ֆերմերները թողնում են, բայց մանրակրկիտ ստուգելուց հետո, հաղորդում է  Lenta-ն:
Հուլիսի 23-ին գյուղնախարարության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը պետք է ներկա լինի երկրի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը: Դիժոնում  արդեն հսկայական ամբոխ է հավաքվել, անկախ նրանից, որ կառավարությունն արդեն հայտնել է ֆերմերներին 2016թ-ին 600 մլն եվրո տրամադրելու, պարտքերը ներելու եւ հարկերը նվազեցնելու մասին: Այն նաեւ խոստացել է պայմանավորվել առեւտրի կետերի հետ գնի վերաբերյալ եւ պայմանավորվել Ասիայի երկրների հետ ֆրանսիական մսի ձեռք բերման վերաբերյալ: Այնուամենայնիվ, ցուցարարները հրաժարվում են ցրվել եւ պահանջում են անհապաղ լուծել իրենց խնդիրները:

Французские фермеры заблокировали дороги в центре страны, сообщает The Independent.
Они требуют, чтобы правительство надавило на крупные торговые сети и мясоперерабатывающие предприятия, заставив тех увеличить закупочные цены на говядину, свинину и молочные продукты. Протестующие перекрывают автострады баррикадами из тракторов, горящих покрышек и куч навоза. Они обыскивают грузовики и, если находят импортное мясо, выбрасывают его на обочину. У супермаркетов города Тарб и молокозавода в городе Вьен фермеры сбросили сотни тонн навоза, а в два супермаркета в департаменте Ло и Гаронна они загнали стада свиней прямо в середине рабочего дня. Заблокирован проезд ко многим достопримечательностям и туристическим объектам. Частные машины фермеры пропускают, но только после тщательного осмотра, передает Lenta
На встречу с представителями аграриев в четверг, 23 июля, должен вылететь президент страны Франсуа Олланд. В Дижоне, где намечены переговоры, уже собралась огромная толпа несмотря на то, что правительство объявило о выделении фермерам 600 миллионов евро в 2016 году, списании части долгов и уменьшении налогов. Оно также пообещало договориться с торговыми сетями о повышении цен и провести переговоры с правительствами стран Азии о закупках французского мяса. Тем не менее протестующие отказываются расходиться и требуют решить их проблемы немедленно.