Հուլիսի 24-ին եւ լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի  շփման գծի ողջ երկայնքով  հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 140 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաեւ ականանետերից ու տարբեր տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire along the entire length of the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces around 140 times, on Friday and early Saturday morning.
During this time, Azerbaijan fired more than 2,000 shots in the direction of Armenian military positions, and by way of rifle weaponry, mine throwers, and grenade launchers.
The vanguard units of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Army, however, control the operational situation and confidently continue their military watch, informed the press service of the NKR Ministry of Defense.