Հայ մասնագետների եւ եվրոպացի ներդրողների համագործակցության արդյունքում Լեռնային Ղարաբաղում կգործարկվի 60 հազար եվրո արժողությամբ IT նախագիծ: Այս մասին հուլիսի 25-ին լրագրողներին հայտարարել է European and Armenian Experts GmbH գերմանական ընկերության տնօրեն Միքայել Մինասյանը:
«Մեր նպատակն է մեկ տեղ հավաքել ողջ աշխարհի հայ մասնագետներին: Հաջող բանակցությունների արդյունքում մենք ունենք նաեւ հօգուտ Հայաստանի եւ Լեռնային Ղարաբաղի գործող առաջին բիզնես նախագծերը»,- հայտարարել է Մինասյանը:
Նա նաեւ նշել է, որ կա մեկ այլ նպատակ՝ պահպանել հայկական ինքնությունը Սփյուռքում: Այս տարի կազմակերպությունը Բեռլինում անցկացրել է Հայկական մշակույթի օրեր: Ծրագրին աջակցել է Բունդեսթագի պատգամավոր Մարտին Փեթցոլդը:

YEREVAN. – An IT project worth 60,000 euro will be implemented in Nagorno-Karabakh thanks to the cooperation between Armenian experts and European investors, director of European and Armenian Experts GmbH Mikael Minasyan told reporters.
“Our goal is to bring together the Armenian experts all over the globe. As a result of successful talks, we have first business projects in Armenia and Karabakh,” he said.
Another goal is to preserve Armenian identity in the Diaspora. Thus, the organization held the Days of Armenian Culture in Berlin. The project was supported by Bundestag member Martin Petzold.