Հայ մասնագետների եւ բիզնեսի համար կոնտակտային ցանց է ստեղծվել: Այս մասին հուլիսի 25-ին լրագրողներին հայտարարեց European and Armenian Experts GmbH գերմանական ընկերության տնօրեն Միքայել Մինասյանը:
«Մեր կայքում գրանցվելու դեպքում ձեռներեցները եւ տարբեր ոլորտների մասնագետները կարող են շփվել եւ գաղափարներ փոխանակել: Կարելի է բաց տեղադրել իրենց նախագծերը եւ քննարկել դրանք փորձագետների հետ»,- նշեց, Մինասյանը:
Կայքը գործում է 4 լեզվով՝ հայերեն, ռուսերեն, գերմաներեն եւ անգլերեն: «Ցանկացած հայ, ժամանելով Գերմանիա, Անգլիա կամ այլ երկիր, կարող է մասնագետ հայրենակիցներ գտնել, նրանց հետ համատեղ ծրագրեր իրականացնել»,- ասաց Մինասյանը:

YEREVAN. – A contact network has been created for the Armenian experts and entrepreneurs, director of German company European and Armenian Experts GmbH Mikael Minasyan said.
By registering on the website, entrepreneurs and experts from various industries can communicate and share ideas. They are free to spread their projects and discuss them with experts, said Minasyan.
The site operates in four languages - Armenian, Russian, German and English.
“Every Armenian who left for Germany, England or another country, will be able to find fellow professionals to carry out joint programs with them,” he added.