Ամերիկյան Նյու Մեքսիկո նահանգում պայթյուններ են տեղի ունեցել երկու եկեղեցիների մոտ: Այս մասին հաղորդում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով NBC News-ը:
Լաս Քրուսես դեպարտամենտի ոստիկանության տվյալներով, պայթյունների հետեւանքով ոչ ոք չի տուժել: Բացի այդ, ոստիկանությունը պայթյունները որակել է որպես «համեմատաբար ոչ զգալի»:
Առաջին պայթյունը կազմակերպվել է առավոտյան բապտիստական եկեղեցում, որտեղ չարագործները պայթուցիկ սարքը թաքցրել էին շենքի մոտ գտնվող փոստարկղում: Դրանից կես ժամ անց Սուրբ Խաչի կաթոլիկ եկեղեցու մոտ աղբարկղ է պայթել:
Դեպքից հետո եկեղեցում գտնվողներին տարհանել են, իսկ եկեղեցին ողջ օրը փակ է մնացել: Ներկայումս իրավապահ մարմինները հետաքննում են պայթյունների պատճառները, նաեւ փնտրում են դրանց կազմակերպիչներին:

В американском штате Нью-Мексико произошли взрывы в двух церквях. Об этом сообщает Gazeta со ссылакой на NBC News.
По данным департамента полиции Лас-Крусес, в результате взрывов никто не пострадал. Кроме того, полиция оценила взрывы как «относительно незначительные».
Первый взрыв был организован утром у баптистской церкви – злоумышленники спрятали взрывное устройство в почтовом ящике у здания. Затем спустя полчаса у католической церкви Святого Креста взорвалось мусорное ведро.
После инцидента все прихожане были эвакуированы, а церкви остались закрыты на весь день. В настоящее время правоохранительные органы расследуют причины взрывов, а также разыскивают из организаторов.