Օգոստոսի 15-ին իրենց տանը ծեծի ենթարկված՝ «Ներազգային ազատագրական շարժում» նախաձեռնության ղեկավար Վահան Մարտիրոսյանի հղի կինը կորցրել է երեխային: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Վահան Մարտիրոսյանը:
«Այս ամեն ինչի պատճառով կինս կորցրել է երեխային: Ես սպասում եմ, որ երկուշաբթի բժշկից դրա վերաբերյալ փաստաթուղթ վերցնեմ և տեսնեմ, թե ըստ դրա ինչ կլինի, քանի որ այդ դեպքը բավականին լրջացնում է իրավիճակը»,-ասաց Վահան Մարտիրոսյանը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը տեղեկացրել էր, որ oգոստոսի 15-ին «Ներազգային ազատագրական շարժում» նախաձեռնության ղեկավար Վահան Մարտիրոսյանին և նրա կնոջը իրենց տանը մի խումբ անձինք ծեծի են ենթարկել: Վահան Մարտիրոսյանը մեզ հետ զրույցում հայտնել էր, որ օգոստոսի 15-ին երեկոյան իրենց ծեծի են ենթարկել ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանի մտերիմներն ու թիկնազորի ներկայացուցիչները:

YEREVAN. – The pregnant wife of Vahan Martirosyan, head of the “Intra-national Liberation Movement” initiative, and who was beaten in their home, has lost their unborn child, Martirosyan told Armenian News-NEWS.am.
“My wife lost the child because of all this,” he said. “I’m waiting to pick up a document about it from the doctor on Monday[, August 24], and see what will happen according to it, since this incident makes the situation quite serious.”
On August 15, a group of people had beaten Vahan Martirosyan and his wife in their home. As reported earlier, Martirosyan had told us that they were beaten by the close circles and bodyguards of Mher Sedrakyan, a ruling party MP. In his words, in this way, the MP’s close circles “demanded an answer” from his family for his criticisms against Gazprom Armenia CJSC.