«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի դատավոր Սերժիկ Ավետիսյանի կինը՝ Էվելինա Ավետիսյանը, նախորդ տարի 2 տարբեր աղբյուրներից 100 հազար դոլարի չափով նվիրատվություն եւ դրամական օգնություն է ստացել: Այս ուշագրավ տեղեկությանը ծանոթանում ենք Բարձրագույն պաշտոնատար անձնաց էթիկայի հանձնաժողովի կայքում հրապարակված՝ Էվելինայ Ավետիսյանի 2014թ. տարեկան հայտարարագրից: Թե ով է նվիրատուն, հայտարարագրում նշված չէ:
Էվելինա Ավետիսյանը նախորդ տարի 25 հազար ԱՄՆ դոլարի չափով ավելացրել է իր ներդրումները, հասցնելով դրանք 40 հազար դոլարի: Արդարադատության նախարարության էլեկտրոնային ռեգիստրի կայքից տեղեկանում ենք, որ Էվելինա Ավետիսյանի անունով մեկ ձեռնարկատիրական ընկերություն է գրանցված: 2014թ. Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի դատավորի կնոջ դրամական միջոցներն աճել են 40 հազար դոլարով՝ 10 հազարից դառնալով 50 հազար դոլար:

YEREVAN. – Evelina Avetisyan, the wife of Judge Serzhik Avetisyan of the Criminal Chamber of the Court of Cassation of Armenia, last year received donations and financial aid in the amount of US$100 thousand, from two different sources, reported Haykakan Zhamanak daily.
“[But Evelina Avetisyan’s 2014 annual] declaration [of income and assets] does not note who the donor is.
“Last year, Evelina Avetisyan increased her investments by 25 thousand US dollars making them reach 40 thousand dollars.
“We learn from the Ministry of Justice e-registry website that an entrepreneurial company is registered under Evelina Avetisyan’s name.
“In 2014 (…), her money funds rose by 40 thousand dollars, from 10 thousand to 50 thousand dollars,” wrote Haykakan Zhamanak.