Ամերիկյան Checker Motor Cars ընկերությունը, որն անցյալ դարի 70-80-ականներին մեքենաներ էր թողարկում տաքսի ծառայության համար, մտադիր է վերադառնալ ավտոմոբիլային շուկա: Այդ մասին  Hemmings Motor News կայքին տված հարցազրույցում ասել է ապրանքանիշի ներկայիս սեփականատեր Սթիվ Կոնտարինոն:
Կոնտարինոյի խոսքով, վերստեղծված ընկերությունը նախատեսում է նորից անցնել տաքսիների արտադրությանը, սակայն նրա առաջին նմուշը կլինի վեցդռնանի լիմուզինը կորպորատիվ ավտոպարկերի կամ հյուրանոցների համար, որով կտեղափոխեն հյուրերին կամ հաճախորդների մեծ խմբեր: Այդ մեքենան A888 ինդեքսը կստանա եւ իր ոճով մոտ կլինի Checker Aerobus-ին, որը թողարկվել է մինչեւ 1977 թվականը: Այդ մեքենայի մասին այլ տեղեկություն առայժմ չկա, փոխանցում է Motor-ը:
Checke ֆիրմայի երկրորդ նորույթը կլինի երկտեղանի, երկդռնանի պիկապը: Նախնական տեղեկությունների համաձայն, այդ նմուշը իրենից կներկայացնի Chevrolet El Camino-ի ժամանակակից տարբերակի նման մի բան, որը արտադրությունից հանվել էր 1987-ին:
Ապագա նմուշների համար, ինչպես սպասվում է, սեփական պլատֆորմ կմշակեն: Շարժիչների գունապնակում կլինի General Motors կոնցեռնի Duramax դիզելային «քառյակ»  եւ ութցիլինդրային շարժիչ:

Американская компания Checker Motor Cars, в 70-х и 80-х годах прошлого века выпускавшая автомобили для служб такси, намерена вернуться на автомобильных рынок. Об этом в интервью сайту Hemmings Motor News сообщил нынешний владелец бренда Стив Контарино.
По словам Контарино, возрожденная компания не планирует возвращаться к выпуску такси, однако первой ее новой моделью станет шестидверный лимузин для корпоративных парков или отелей, предназначенный для трансфера гостей или больших групп клиентов. Эта машина получит индекс A888 и по стилю будет близка к Checker Aerobus, который в модификациях с разной колесной базой выпускался до 1977 года. Другой информации об этом автомобиле пока нет, передает Motor.
Второй новинкой фирмы Checker станет двуместный двухдверный пикап. По предварительной информации, эта модель будет представлять собой что-то наподобие современной версии Chevrolet El Camino, снятого с конвейера в 1987 году.
Для будущих моделей, как ожидается, разработают собственную платформу. В гамму двигателей войдут дизельная «четверка» Duramax концерна General Motors и восьмицилиндровый двигатель.