Մեծ Բրիտանիայում երկու տարեկան երեխան մահացել է լճակում խեղդվելով, մինչ նրա մայրը՝ Քլերը զբաղված էր իր անձնական գործերով։
2 տարեկան Ջոշուա Բարնետը զբոսնում էր այգում՝ տնից ոչ հեռու եւ խաղով ընկնելով՝ ընկել էր ջրամբարը։ Երեխայի մայրը այդ ժամանակ զբաղված էր. իր հեռախոսի վրա ուսումնասիրում էր Ֆեյսբուք սոցցանցի էջերը։   Ողբերգությունը պատահել է անցյալ տարի՝ Բեւեռլի բնակավայրում, հաղորդում է  The Guardian պարբերականը։
Երբ երեխան ընկել է լճակ, վայ-մայրիկը իր սմարթֆոնն էր ուսումնասիրում, բայց հետո ուշքի գալով փորձել է փրկել տղային։ Չնայած նրա բոլոր ջանքերին, որդին մահացել է հենց այդ օրը՝ բուժական հաստատությունում։
Դատարանը հաշվարկել է, որ մայրը մեղավոր է որդու մահվան համար եւ Մեծ Բրիտանիայի բնակչուհուն դատապարտել է  5 տարվա ազատազրկման։  Բացի այդ, քննիչները  իմացել են նաեւ ավելի վաղ տեղի ունեցած մեկ այլ դիպվածի մասին. երիտասարդ կինը Ջոշուային թույլ է տվել զբոսնել ճանապարհի մոտերքում եւ քիչ է մնացել, որ երեխան մեքենայի տակ ընկնի, տեղեկացնում է  Informing-ը։
Դատարանը հաշվի է առել բոլոր փաստերը եւ կարծիք է հայտնել, որ եթե կինն ապագայում երեխաներ ունենա, ապա ամենայն հավանականությամբ նրանց կվերցնեն մայրիկից եւ նրան կզրկեն ծնողական իրավունքներից, որովհետեւ նա ի վիճակի չէ նորմալ հետեւել երեխաներին։ Դատական մարմինների կարծիքով, վտանգավոր է որեւէ երեխայի թողնել այդ կնոջ հետ։

В Великобритании погиб двухлетний ребенок, который утонул в пруду, пока его мама Клэр была занята своими личными делами.
2-летний Джошуа Барнетт гулял в саду неподалеку от дома и, заигравшись, упал в водоем. Мать ребенка в это время была увлечена – она просматривала странички соцсети Фейсбук на своем гаджете. Трагедия случилась в населенном пункте Беверли в прошлом году, сообщает издание The Guardian.
Когда малыш упал в пруд, горе-мамаша смотрела в свой смартфон, но потом спохватилась и предприняла попытку спасти мальчика. Несмотря на все усилия, ее сын умер в тот же день в местном медицинском учреждении.
Суд посчитал, что мать виновна в смерти сына и приговорил жительницу Великобритании к 5 годам лишения свободы. Помимо этого, следователи узнали еще об одном эпизоде, когда молодая женщина разрешила Джошуа гулять неподалеку от дороги, в тот раз малыша чуть не сбила машина, передает Informing.
Суд учел все факты и высказал мнение, что если у женщины в будущем будут дети, то скорее всего их заберут от мамы и лишат ее родительских прав, так как она не в состоянии нормаль следить за детьми. По мнению судебных органов, оставлять любого ребенка с этой женщиной небезопасно.