Փարիզի ոստիկանությունն առգրավել է կոկաինի՝ այս տարվա 2-րդ ամենախոշոր խմբաքանակը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով AFP-ն։ Նոյեմբերի 23-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ արված հայտարարության համաձայն՝ քննիչներն առգրավել են 18 կգ կոկաին, 17 կգ կանեփ, 5 միավոր հրազեն, մեկ դետոնատոր, 400 գրամ տրոտիլ տեսակի պայթուցիկ, մի քանի հարյուր փամփուշտ, մի քանի մեքենա, այդ թվում՝ մեկ Porsche Cayenne-ն, եւ ավելի քան 300 հազար եվրո կանխիկ գումար։
Գործակալության տեղեկություններով՝ առգրավման գործողությունն իրականացվել է կիրակի Մարսելի ոստիկանության հետ համատեղ։

Полиция Парижа конфисковала крупнейшую за год партию кокаина во французской столице, передает РИА Новости со ссылкой на  Франс Пресс.
Согласно заявлению, сделанному в понедельник во время пресс-конференции, следователи конфисковали 18 килограммов кокаина, 17 килограммов конопли, пять единиц ручного огнестрельного оружия, один детонатор, 400 граммов взрывчатого вещества типа тротил, несколько сотен патронов, две полицейские повязки, несколько транспортных средств, в том числе Porsche Cayenne, и более 300 тысяч евро наличными.
По данным агентства, операция по конфискации была проведена в воскресенье совместно с полицией Марселя.