«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը նոր տեսանյութ է հրապարակել անգլերենով, որում Մեծ Բրիտանիային սպառնում է այն  բանի համար, որ վերջինս «սատանայական կոալիցիայի» մաս է կազմում, փոխանցում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով Mirror-ը: Տեսանյութի 4 րոպեների ընթացքում ցուցադրվում են 60 երկրների դրոշները, որոնք պայքարում են ԻՊ-ի դեմ: Տեսաուղերձի նպատակը կոալիցիայի անդամ երկրներին ահաբեկելն է:
«Իրանի, Թուրքիայի եւ Ռուսաստանի  մասնակցությամբ այդ սատանայական կոալիցիան պայքարի մեջ է մտել: Ձեզ են միանալու անհավատներ, որոնք պայքարելու են ճշմարտության դեմ: Որքան շատ լինեք, այնքան ուժեղ կլինի մեր հավատը: Մենք հաշվում ենք ձեր դրոշները: Մեր մարգարեն ասել է, որ երբ դրանց թիվը հասնի 80-ի, կբռնկվի պատերազմի կրակը, եւ դուք կայրվեք մահվան բլուրների վրա»,- ասված է տեսաուղերձում:
Այդ դրոշների թվում են այն երկրների դրոշները, որոնք ներգրավված չեն ԻՊ-ի դեմ պայքարի մեջ՝ Ֆինլանդիան, Շվեդիան, Ճապոնիան, Ուկրաինան, Մեքսիկան:
Տեսանյութում նաեւ առանձին հատված կա՝ ուղղված Ամերիկային՝ կոչ անելով խոստովանել, որ Իրաքի եւ Աֆղանստանի պատերազմները թուլացրել են բանակը:
«Ամերիկա՛, դու պնդում ես, թե պատմության մեջ լավագույն բանակն ունես: Դու կարող ես բազմաթիվ զորք եւ զենք ունենալ, սակայն քո զինվորներին չի բավականացնում կամքն ու վճռականությունը: Աֆղանստանում եւ Իրաքում նրանց ստացած վերքերը դեռ չեն լավացել»,- ասված է ուղերձի մեջ:

Террористическая группировка «Исламское государство» опубликовала новое видео на английском языке, в котором угрожает Великобритании за то, что она является частью «дьявольской коалиции», передает Gazeta со ссылкой на Mirror.
В течение четырех минут клипа показаны изображения флагов 60 стран, состоящих в коалиции против ИГ. Оно направлено на запугивание стран-членов коалиции.
«Эта дьявольская коалиция с Ираном, Турцией и Россией вступила в бой. К вам присоединятся неверующие и будут бороться против правды. Чем вас будет больше — тем сильнее будет наша вера. Мы считаем ваши флаги. Наш Пророк сказал, что когда их будет 80, разгорится пламя войны и вы будете гореть на холмах смерти», — говорится в видео.
Однако, среди них есть изображения тех, которые не вовлечены в сражение с «Исламским государством»: Финляндия, Швеция, Япония, Украина, Мексика.
В видео также есть часть обращения к Америке с призывом признать, что войны в Афганистане и Ираке ослабили армию.
«Америка, ты утверждаешь, что у тебя лучшая в истории армия. У тебя могут быть многочисленные войска и оружие, но твоим солдатам не достает воли и решительности, на них еще не зажили раны, полученные в Афганистане и Ираке», — говорится в сообщении.