Օրվա կեսին Էյֆելյան աշտարակը դադարել է այցելուների ընդունել: Դա տեղի է ունեցել ֆրանսիական մայրաքաղաքում նոյեմբերի 13-ի ահաբեկչական գործողությունների շարքից հետո արդեն երկրորդ անգամ:
Ինչպես տեղեկացրել է Էյֆելյան աշտարակը շահագործող ընկերությունը,  «անվտանգության անհրաժեշտ մակարդակի ապահովման համար բավարար չէ ոստիկանների թվի այն ավելացումը, որ տրամադրել է քաղաքի ոստիկանության պրեֆեկտուրան, ինչպես նաեւ անվտանգության աշխատակիցների այն հավելյալ թիվը, որ տրամադրում է ինքը` ընկերությունը», տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը:
Ինչպես բազմիցս ընդգծել են ահաբեկչության դեմ պայքարի մասնագետները, Էյֆելյան աշտարակը մի շարք ծայրահեղական կազմակերպությունների կողմից ներառվել է հարվածների  հիմնական հնարավոր թիրախների ցուցակի մեջ:  Այդ պատճառով աշտարակի ստորոտում մշտապես ոստիկանության մի քանի մեքենա է հերթապահում, ռազմական պարեկներ են շրջում: Աշտարակի հարկերում քիչ չեն քաղաքացիական հագուստով անվտանգության աշխատակիցները:

Эйфелева башня  в середине дня перестала принимать посетителей. Это произошло уже второй раз за период после серии терактов, произошедших во французской столице 13 ноября.
Как сообщило Общество эксплуатации Эйфелевой башни, «для обеспечения должного уровня безопасности оказалось не достаточным того усиления, которое выделила префектура полиции города, а также дополнительных работников охраны, предоставленных самой компанией», передает ТАСС
Как неоднократно подчеркивали специалисты по борьбе с терроризмом, Эйфелева башня внесена целым рядом организаций экстремистов в списки основных потенциальных целей для нанесения ударов. По этой причине у подножия башни постоянно дежурит несколько машин полиции, ходят военные патрули. На этажах башни немало агентов охраны в штатском.