Այցելությամբ Ադրբեջանում գտնվող ԱՄՆ պետքարտուղարի եվրասիական հարցերով տեղակալի օգնական  Թինա Քեյդենաուն հանդիպել է Ադրբեջանի ժողովրդական ճակատ կուսակցության ղեկավար Ալի Քերիմլիի, «Մուսավաթ» կուսակցության ղեկավար Իսա Ղամբարի եւ «Ումիդ» կուսակցության նախագահ Իգբալ Աղազադեի հետ:
Ինչպես ադրբեջանական APA գործակալությունը հայտնել է Աղազադեն, հանդիպման ժամանակ քննարկման առարկան եղել է Ադրբեջանում տիրող հասարակական քաղաքական իրավիճակը, ժողովրդավարական ընտրությունների անցկացման սկզբունքները, կուսակցությունների վերաբերմունքն ընտրություններին, ընդդիմության մասնակցությունը դրանց, «Հավաքների ազատության մասին» օրենքը, ընտրական օրենսգրքի պահանջներին հետեւելը, քարոզչության համար համար հեռուստատեսությամբ ժամ տրամադրելը եւ այլ հարցեր: Քննարկվել է նաեւ Հարավային Կովկասում ստեղծված ընդհանուր իրավիճակը:
Այսօր ավելի վաղ Քեյդենաուն հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ:  Այդ հանդիպման ժամանակ կարծիքներ են փոխանակել ԱՄՆ-ի եւ Ադրբեջանի միջեւ երկկողմ հարաբերությունների, ԼՂ խնդրի կարգավորման բանակցային գործընթացի եւ մի շարք այլ խնդիրների շուրջ:

Находящаяся с визитом в Азербайджане помощник заместителя госсекретаря США по евразийским вопросам Тина Кейденау встретилась с председателем Партии Народного фронта Азербайджана Али Керимли, главой партии «Мусават» Исой Гамбаром и с руководителем партии «Умид» Игбалом Агазаде.
Как сообщил азербайджанскому агентству АПА И.Агазаде, на встрече предметом обсуждения стали текущее общественно-политическое положение в Азербайджане, принципы проведения демократических выборов, отношение политических партий к выборам, участие оппозиции в них, закон о «Свободе собраний», соблюдение требований Избирательного кодекса, выделение эфирного времени для агитации и другие вопросы. Также предметом обсуждения стала общая ситуация на Южном Кавказе.
Ранее Кейденау встретилась с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Во время встречи состоялся обмен мнениями вокруг двусторонних отношений Азербайджана и США, хода процесса переговоров, касающихся карабахского конфликта, а также ряда других проблем.