«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հունվարի 30-ից փետրվարի 2-ը գտնվել է Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում, որտեղ մի շարք հանդիպումներ է ունեցել հանրային կարծիքի առաջատարների եւ մեր հայրենակիցների հետ:
Ֆրանսիայի «Վերածնունդ» ընկերակցության կողմից փետրվարի 1-ին կազմակերպված իր հրապարակային դասախոսության ընթացքում, ինչպես նաեւ մի շարք մասնավոր հավաքներում ու լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցներում Րաֆֆի Հովհաննիսյանն անդրադարձել է Հայաստանի ներքին արտակարգ դրությանը եւ վերահաս ժողովրդագրական ճգնաժամին, արժանապատվությամբ լիազորված քաղաքացիների ու առանց քաղբանտարկյալների իրավական Հայրենիք կառուցելու մարտահրավերներին եւ ընթացիկ տարում իրական նոր Հանրապետություն կերտելու հրամայականին՝ վերջապես ընտրված այնպիսի վարչակազմով, որը հարգում է օրենքը, պաշտպանում քաղաքացիական իրավունքները, ապահովում պետական ինքնիշխանությունն ու անձնվիրաբար հետամտում ազգային շահին:

PARIS. – Armenia’s opposition Heritage Party Chairman and former FM Raffi Hovannisian was in the French capital city of Paris between January 30 and February 2 to hold a series of meetings with public opinion-makers and fellow compatriots.
“In his public lecture on February 1 organized by the Renaissance association of France and through a series of private gatherings and media interviews, Hovannisian touched on Armenia’s domestic state of emergency and its impending demographic crisis; the challenge of achieving a rightful Homeland without prisoners of conscience and with citizens empowered in dignity; and the imperative of forging in the year ahead a true new Republic with a finally-elected administration that respects the law, upholds civil rights, ensures state sovereignty, and pursues without surrender the national interest,” the respective press release reads.