Սիրիայում հրադադարի «հասնելն անհնար է, առանց Թուրքիայի եւ Հորդանանի հետ սահմանների փակման»: Այդ մասին հայտնել է ՍԱՀ-ի փոխվարչապետ եւ արտգործնախարար Վալիդ Մուալլեմը, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը:
Նա նշել է, որ «ամբողջությամբ կիսում է իր ռուսաստանյան գործընկեր Սերգեյ Լավրովի տեսակետը այն պայմանների վերաբերյալ, որոնցում Սիրիայում հնարավոր կլինի դադարեցնել կրակը»:
Մուալլեմը նաեւ նշել է, որ Դամասկոսում կասկածում են Սիրիայի հակամարտությանը սաուդյան զինված միջամտության սպառնալիքի իրական լինելուն: Նա նշել է, որ  «Սիրիայում օտարերկրյա ցամաքային ռազմական գործողությունը քիչ հավանական է»: Սակայն նրա խոսքով, «ոչինչ չի կարելի բացառել, այդ թվում նաեւ` խենթ որոշումները»:

Перемирие в Сирии «невозможно достичь без перекрытия границ с Турцией и Иорданией». Об этом заявил вице-премьер и министр иностранных дел САР Валид Муаллем, передает ТАСС.
Он отметил, что «полностью разделяет точку зрения своего российского коллеги Сергея Лаврова на условия, при которых в Сирии может быть прекращен огонь».
акже Муаллем отметил, что в Дамаске сомневаются по поводу реальности угрозы саудовского вооруженного вмешательства в конфликт в Сирии. Он отметил, что «иностранная сухопутная военная операция в Сирии маловероятна». Однако, по его словам, «ничего нельзя исключать, в том числе и безумных решений».