Հայաստանը եւ Շվեդիան կրկնակի հարկումից ազատելու մասին համաձայնագիր են ստորագրել։ Փաստաթուղթը ստորագրվել է Շվեդիայի արտգործնախարար Մարգոտ Վալստրյոմի՝ Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում։ Նշենք, որ նախարարը Երեւան է ժամանել տարածաշրջանային այցով։
Շվեդիայի արտգործնախարարի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ավարտին Էդվարդ Նալբանդյանը առանձնացրել է երկու երկրների միջեւ ինտենսիվ երկխոսությունը, որն ավելի է ակտիվացել Երեւանում եւ Ստոկհոլմում դեսպանատներ բացելուց հետո։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են մշակույթի բժշկության, տնտեսության ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման եւ ԱԳՆ-ների միջեւ խորհրդատվություններ անցկացնելու հարցերը։ Նշվել է Հայաստան-ԵՄ նոր բանակցությունների մեկնարկի կարեւորությունը։
Հայաստանին շնորհավորելով բանակցությունների մեկնարկի կապակցությամբ՝ Շվեդիայի արտգործնախարարը նշել է, որ իր երկիրը պատրաստ  է աջակցել Հայաստանին այդ հարցում։ «Դա մեր ընդհանուր արժեքների եւ շահերի շրջանակներում է»,- ասել է նախարարը։

Между Арменией и Швецией подписано соглашение об освобождении от двойного налогообложения. Документ был подписан в рамках официального визита главы МИД Швеции Маргот Вальстрем в Армению Шведский министр находится в Ереване в рамках регионального визита.
На пресс-конференции по итогам встречи глава МИД Армении Эдвард Налбандян отметил интенсивный диалог между странами, который еще более активизировался после открытия посольств в Ереване и Стокгольме. В ходе встречи стороны обсудили вопросы развития отношений в сфере культуры, медицины, экономики, договорились продолжить сотрудничество в рамках международных организаций, проводить консультации между МИД. Была отмечена важность начавшихся переговоров между Арменией и ЕС вокруг нового правового документа о сотрудничестве
Поздравив Армению с началом переговоров, глава МИД Швеции отметила содействие, которое ее страна готова оказать Армении в этом направлении. «Это в рамках наших общих ценностей и интересов», - отметила министр.