Նախագահի եւ վարչապետի պաշտոնում աշխատանքը «մշտական դրայվ» էր: Euronews-ին տված հարցազրույցում այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը:
«Չափազանց շատ իրադարձություններ են տեղի ունեցել նաեւ երկրի ներսում. ինձ համար ե՛ւ լավ՝ նշանակալի, մեծ, ե՛ւ ողբերգական»,- պատմել է վարչապետը:
Վարչապետի պաշտոնում նա ներկայացրել է ռազմավարական հարձակողական սպառազինությունների սահմանափակման մասին պայմանագիրը, որն ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հետ ստորագրել է 2010 թվականին, արդեն որպես նախագահ:
«Չէ՞ որ դա վատ չէր: Փաստաթուղթը ստորագրված է, այն գործում է, իրականացվում, նշանակում է՝ մենք կարող ենք համագործակցել, պայմանավորվել»,- նշել է նա:

Работа в должности президента и премьер-министра была «постоянным драйвом». Об этом заявил премьер-министр России Дмитрий Медведев в интервью телеканалу Euronews.
«Событий очень много и внутри страны происходило — и очень хороших для меня, знаменательных, больших, и трагических подчас», - рассказал премьер.
В качестве примера он привел договор об ограничении стратегических наступательных вооружений, который он подписал с главой США Бараком Обамой в 2010 г, будучи президентом.
«Это же неплохо было. Этот документ подписан, он действует, он исполняется, значит, мы можем сотрудничать, можем договариваться», - отметил он.