Ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը շփման գծի հարավային, հարավարեւելյան եւ հյուսիսարեւելյան ուղղություններով հակառակորդը ձեռնարկել է բացահայտ հարձակողական գործողություններ` այլ զինատեսակների հետ միասին օգտագործելով հրետանի, զրահատեխնիկա եւ օդուժ:
ԼՂՀ ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ բացի առաջնագծում ընթացող մարտերից, հակառակորդը հրետանային հարվածներ է հասցրել խաղաղ բնակավայրերի եւ մի շարք զորամասերի մշտական տեղակայման վայրերին:
Այս պահի դրությամբ ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ տեղի են ունենում թեժ բախումներ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, ընդունելով հակառակորդի մարտահրավերը, վարում են հուսալի պաշտպանական մարտեր: Առաջնագծում ստեղծված իրադրության մասին առավել մանրամասն կանդրադառնանք մեր առաջիկա հաղորդագրություններում:

STEPANAKERT. – The adversary has launched outright offensive operations along the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, on late Friday night and early Saturday morning hours, using a variety of weaponry as well as artillery, armored vehicles, and air force.
The Nagorno-Karabakh Republic Ministry of Defense (NKR MOD) informed Armenian News-NEWS.am that, aside from the ongoing battles at the frontline, Azerbaijan has launched artillery strikes at peaceful settlements and the permanent bases of several military units of the NKR Defense Army.
At present, there are intense clashes all along the Line of Contact.
Vanguard units of the NKR Defense Army have accepted the adversary’s challenge, and they are conducting reliable defensive battles.